Vychytávka na zápisky: Pořiďte si chytré pero, jež umí nahrát i zvuk

Moderní „chytrá pera“ jsou více než důstojnou náhradou těch tradičních / Pixabay
I když dnes najdeme na většině pracovišť u počítače klávesnice (a že by to na některých místech bez ní opravdu nešlo), jistě existují lidé, jež dávají přednost, co se psaní poznámek týče, tradičnímu zápisu pomocí pera či propisky.

Tento způsob má jistě své výhody i zastánce, ovšem jak zapadá pero tradiční do doby moderní? Nepříliš dobře, zato Smart Pen doslova neuvěřitelně! Moderní „chytrá pera“ jsou více než důstojnou náhradou těch tradičních.

A stejně tak i ona řeší stejné dilema jako řeší třeba příznivci běžné fotografie před digitální – lze si díky nim uchovat spojení s digitálním světem, jenž je dnes standardní a i takovéto se dnes vyžadují formáty. Při jejich výběru je asi tím nejdůležitějším faktorem jejich výdrž a dobrý úchop, takže pozor na to, ať vás skutečně více uvolní a nejsou jen další přítěží.

Livescribe Echo

Perfektní společník pro mítinky: tato hračka si totiž nejenom poznačí vámi napsaný materiál, ale k tomu i nahraje audio z diskuze okolo. K poznámkám psaným se dají pořizovat i kreslené či naopak. Dobré tehdy, pokud opravdu nechcete, abyste cokoliv ze schůzky tzv. „prošvihli“. Smart Pen jménem Livesribe Echo pojme 2 GB dat, přijde vás na 154 USD (cca 3.400 Kč) a snadno jej připojíte k jakékoliv běžné desktopové platformě.

Neo Smartpen 2

Pakliže je vaším cílem udělat dojem profesionála, co má přehled ve své branži, pak toto je váš nástroj z budoucnosti. Nejenom, že dobře vypadá, ale on se i skvěle drží a píše se s ním prakticky samo. Model umí zkonvertovat vaše poznámky do JPEGů, PDF nebo do běžného textu a odeslat na váš iOS či Androidí mobil. Abyste vždy poznali, jestli je smart-pero zapnuté, nechybí mu ani LED dioda. A neurazí ani 2 GB prostoru pro vaše data. Cena pak dělá slušných 149 USD (cca 3.300 Kč).

Wacom Bamboo Spark

Stojí pouhých 49 USD (cca 1.100 Kč), a přesto vám umožní poznačit si v terénu črty, grafiku či jiné nápady. Standardní součástí dodávky je i „smart-papír“ ve formě poznámkového bloku, jenž lépe detekuje přítlaky a činí tak jakoukoliv práci s ním spolehlivější a pohodlnější.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama