• redakce
  • Komerční sdělení
  • 31. května 2021
  • 08:15

Stmívače osvětlení uchvátí i ušetří

Dávno jsou pryč časy, kdy stmívat LED osvětlení bylo nemožné / Pixabay
Stmívače světel se těší stále větší oblibě. Úspěch tohoto kouzlení s osvětlením má na svědomí kombinace praktičnosti, estetičnosti a navíc úspornosti. Pokud se totiž naučíte správně ovládat světla ve vašem domě, můžete si nejen korigovat jejich ideální svícení v určitou denní dobu, ale také ušetřit.

Ráno tak, večer jinak Díky vychytávce, která usměrní světelné záření žárovek, můžete velkým dílem zasahovat do atmosféry v místnosti. Zimní rána nebývají zrovna prosvícena sluncem, zároveň je ostré světlo žárovky to poslední, co potřebujete po probuzení vidět. I od toho jsou tu stmívače osvětlení, díky kterým nastavíte svícení na požadovanou hodnotu. Kromě toho, že je tlumení světel v dobu, kdy už oči nechcete namáhat silným zářením prospěšný vašemu zdraví, poděkuje vám i vaše peněženka. Stmívač LED světel i klasických žárovek totiž dokáže ušetřit výrazné částky v závislosti na tom, jak často využíváte právě tlumení jejich záření.

Designová i inteligentní záležitost

Stmívače osvětlení jsou žádaným prvkem chytré domácnosti a jejich instalování není zas tak horkou novinkou. Jelikož jsou praktické záležitosti v dnešní době často již i vzhledově promyšlené, nabízí se hned několik variant, jak světla ovládat beze strachu, že to interiéru nebude slušet. Světla můžete ovládat buď pomocí otočného stmívače na vypínači, klasickým dotekem nebo i bezdotykově za doprovodu senzoru, před kterým stačí mávnout rukou. Pozadu ale nezůstává ani komfortní ovládání přes telefon pomocí aplikace, kterou přes WiFi nebo Bluetooth propojíte s vaším chytrým stmívačem. Stmívač na dálkové ovládání snadno schováte do svítidla a vypínač se tak může stát nepotřebným.

Kompatibilita rozhoduje

Dávno jsou pryč časy, kdy stmívat LED osvětlení bylo nemožné. Dnes můžete ovládat všechny žárovky označené termínem "dimming", což se týká především právě LED svícení. Existuje již velká řada kompatibilních žárovek, světelných pásů nebo jiných vychytávek, se kterými si posvítíte v záři, kterou si sami nastavíte, ušetříte energii a vykouzlíte tu pravou atmosféru.

Mohlo by vás zajímat

Reklama

Komerční sdělení

Mýty o investování

redakce