• redakce
  • Komerční sdělení
  • 30. května 2021
  • 08:12

Nezvaní hosté to nikdy neměli složitější aneb Jak zabezpečit byt či dům

 
Další 1 fotografie v galerii
V ideálním případě budou zabezpečovací systémy pouze preventivní záležitostí / archiv klienta
Ačkoliv většina z nás pamatuje na klasická dveřní kukátka a možná přes ně stále sleduje příchod návštěvy, kurýra s donáškou pizzy či pošťáka, dnešní doba nabízí o veliký kus rafinovanější způsoby, jak zjistit, kdo stojí za dveřmi, nebo jak zabránit tomu, aby se ke vchodu přiblížili případní nezvaní hosté.

Bezpečí na prvním místě Při většině vloupání do bytů a domů je na vině špatné zabezpečení dveří a oken, proto je prvořadé pravidelně kontrolovat právě tyto mechanické záležitosti. Pokud bude váš dům ale obestavěn bezpečnostními systémy, je dost pravděpodobné, že se žádný zloděj ke dveřím ani nedostane. 

Jak vyzrát na zloděje?

Ačkoliv se to může zdát jako laciný trik, velkou službu mohou provést atrapy bezpečnostních kamer, které budou při správné instalaci vypadat realisticky a nezvané hosty minimálně vylekají. I čidlo, které při pohybu rozsvítí světla kolem domu, zloděje nepotěší. Pokud ale stojíte o způsoby hodné opravdu chytré domácnosti, nápomocný může být i domovní zvonek. Ten totiž prošel slušným vývojem a dnes zvládne zastat hned několik funkcí najednou. Běžnou praxí je, že je v chytrém zvonku zabudována kamera, díky které vidíte, kdo stojí před dveřmi.

 

Pokud ale stojíte o způsoby hodné opravdu chytré domácnosti, nápomocný může být
i domovní zvonek / Foto archiv klienta

Nezvaní hosté, kteří si chtějí něco odnést ale obvykle nezvoní, proto je skvělou funkcí možnost obdržení notifikace přímo na mobilní telefon pokaždé, když se v blízkosti vstupních dveřích někdo objeví. I již zmíněné kukátko dostalo digitální podobu, díky které si můžete uložit pořízená videa či fotky, pokud se před dveřmi objeví někdo podezřelý. V neposlední řadě stojí za zmínku venkovní alarmy – pohybová čidla, která rozpoznají menší domácí zvířata a tak se nemusíte bát, že by vám sousedovy kočky vytvářely stresové situace pokaždé, kdy se proběhnou po vaší zahradě.

Zadní vrátka

Důležité je také myslet na to, aby byl dům chráněn ze všech stran a opatřit tak bezpečnostními prvky všechny možné přístupy k vašemu pozemku. V ideálním případě budou zabezpečovací systémy pouze preventivní záležitostí, mohou vám ale ušetřit především zbytečné stresy.

Mohlo by vás zajímat

Reklama

Komerční sdělení

Mýty o investování

redakce