Špičkové datacentrum v Brně vyhoví moderním požadavkům na cloud

 
Další 1 fotografie v galerii
Špičkové datacentrum / Faster
Datacentra nejsou jen výsadou amerických počítačových gigantů. Špičková pracoviště, bez nichž by dnešní svět nemohl existovat najdete také u nás.

Doby, kdy uživatelé usilovali o schraňování maximálního množství svých dat přímo na vlastních počítačích, je nenávratně pryč. Modernímu světu vládnou cloudová řešení. Není se čemu divit. Vzdálené ukládání dat je totiž levné, bezpečné a velmi pohodlné. 


Také proto začalo už v roce 2013 vyrůstat v Brně první datacentrum společnosti Faster CZ. Na ploše o velikosti více než 200m2 vzniklo 135 takzvaných racků. Pro velký zájem o datové služby společnosti bylo následně datacentrum rozšířeno až na kapacitu čítající 230 racků. Díky takto solidnímu zázemí je Faster CZ velmi oblíbeným a spolehlivým poskytovatelem cloudových řešení. 


Mezi obzvláště populární služby patří především virtuální server. Jedná se o pronájem výkonu serveru, který může uživatel využívat zcela podle svého uvážení. Díky své stabilitě jsou virtuální servery populární především pro provoz webových stránek. Firmy všech velikostí pak virtuální server, který je také znám pod zkratkou VPS, s oblibou používají k hladkému chodu důležitého firemního softwaru. 


Výhoda virtuálního serveru je jednoznačná. Jde totiž o cenově velmi dostupné řešení. Především ve srovnání s pořízením a provozem vlastního serveru, které je naopak po započítání všech dodatečných výdajů velmi nákladné a také personálně náročné. U virtuálního serveru se o hladký chod, zajištění potřebné infrastruktury a pravidelnou obnovu hardwaru stará jejich provozovatel. Jako uživatel služby pouze platíte pravidelný měsíční poplatek za využívání výkonu svého virtuálního serveru. Také proto je pronájem VPS u Faster CZ tak populární službou.

Mohlo by vás zajímat

Reklama

Komerční sdělení

Huawei Watch GT 2: Správa intimního zdraví

Lucie Wirthová