• redakce
  • Komerční sdělení
  • 17. srpna 2022
  • 11:58

Mýty o investování

 
Další 2 fotografie v galerii
Pokud se pouštíte do investování, určitě se setkáte s mnoha mýty / archiv klienta
Pokud se pouštíte do investování, určitě se setkáte s mnoha mýty. Podívejte se na nejčastěji reprodukované názory. Pokud začínáte investovat, měli byste se seznámit s mýty, na které narazíte při průzkumu a rozhovorech s ostatními obchodníky. Chcete-li oddělit fakta od fikce, vyplatí se prověřit nejčastěji opakované informace a ověřit si jejich důvěryhodnost.

Pokud se pouštíte do investování, určitě se setkáte s mnoha mýty. Podívejte se na nejčastěji reprodukované názory.

Pokud začínáte investovat, měli byste se seznámit s mýty, na které narazíte při průzkumu a rozhovorech s ostatními obchodníky. Chcete-li oddělit fakta od fikce, vyplatí se prověřit nejčastěji opakované informace a ověřit si jejich důvěryhodnost.

Na finančních trzích obchodují pouze bohatí investoři

V minulosti bylo investování možné jen pro bohaté. Dnes je to mýtus!

Někteří lidé si myslí, že musíte mít hodně peněz, abyste mohli začít investovat. Ve skutečnosti si vystačíte s několika desítkami zlotých počátečního kapitálu.

Ještě nikdy nebylo investování tak dostupné, a to i s omezenými prostředky. Většina makléřských společností a burz se zařadila mezi ty, které nevyžadují žádné nebo velmi nízké minimální vklady. Před výběrem si pečlivě ověřte, do čeho investovat malé částky.

Na akciovém trhu mohou vydělávat pouze odborníci

Dalším mýtem je přesvědčení, že musíte být odborník, abyste mohli vydělávat peníze investováním. Někdy stačí mít jen investiční aplikaci.

Někteří lidé se obchodování bojí, protože předpokládají, že nemají dostatek peněz. Jsou také tací, kteří se domnívají, že investování vyžaduje odborné znalosti.

Ve finančním světě existují dva hlavní způsoby investování peněz: aktivní a pasivní.

Aktivní investování znamená, že sami trávíte čas hledáním investic a sami si sestavujete a udržujete portfolio. Pasivní investování zahrnuje ukládání peněz do nástrojů, kde těžkou práci odvádí někdo jiný, například investování do fondů. Případně můžete zvolit hybridní přístup a požádat o pomoc investičního poradce.

Investování na akciovém trhu je hazard

Je pravda, že investování a hazardní hry v kasinu s sebou nesou riziko ztráty zaplaceného kapitálu. Faktem také je, že oba způsoby se používají v naději na rozmnožení peněz. Nenabízejí žádnou záruku návratnosti a jsou poznamenány reálným rizikem ztráty. Existuje však jeden zásadní rozdíl. Spočívá ve schopnosti investora toto riziko zmírnit.

Investování na burze je o řízení rizika. Čím více víte o společnostech, do kterých investujete, tím nižší je riziko, protože rozumíte jejich podnikání a strategii. V důsledku toho víte, co investice obnáší a jak omezit možné ztráty nebo se jim zcela vyhnout.

Nejlepší dlouhodobou investicí je spořicí účet

Mnoho lidí sdílí názor, že zatímco akciový trh má tendenci stoupat a klesat, peníze na spořicím účtu díky úrokové sazbě stále rostou. Tento způsob má také chránit investované prostředky před ztrátami. Je pravda, že na spořicích účtech jsou peníze v bezpečí - v bezpečí před vším kromě inflace.

Jedním z mýtů o penězích je přesvědčení, že samotné spoření vám pomůže k pohodlnému důchodu. Lepší myšlenkou je investovat část úspor do diverzifikovaného portfolia.

Kryptoměny jsou budoucnost

Jedním z nejnovějších a nejpopulárnějších mýtů je, že akciový trh je odsouzen ke kolapsu, protože kryptoměny jsou budoucností financí a investování.

To, že kryptoměny mohou být budoucností, neznamená, že jí již jsou. Je s nimi spojeno mnoho rizik. Některá vyplývají z toho, jak je systém digitálních mincí neregulovaný.

Kryptoměnové burzy jsou také mnohem zranitelnější vůči kybernetickým útokům, což znamená, že měny mohou být ukradeny hackery. Mnoho finančních a investičních odborníků doporučuje spíše než přímé investice nakupovat akcie společností, které mají expozici vůči kryptoměnám.

 

 

Nejdůležitější je načasování

Nikdo s jistotou neví, jak se bude trh chovat. Dívejte se na své investiční portfolio stejně jako na svůj dům. Kdybyste nyní zkontrolovali jeho hodnotu a zjistili, že má nižší hodnotu, než jste zaplatili, chtěli byste ho hned prodat? Pravděpodobně ne. Stejným způsobem byste se měli dívat i na své investice.

Stejně jako trh s bydlením, i akciový trh prochází vzestupy a pády. Nejdůležitější je dívat se na celou situaci z širšího pohledu. Jste stále spokojeni se svým mixem investic? Pokud ano, je nejlepší držet se zvoleného kurzu a zachovat si dlouhodobou perspektivu.

Mohlo by vás zajímat

Reklama

Komerční sdělení

Co je to GitLab a k čemu slouží?

redakce