Datové sítě 5G obsahují bezpečnostní chyby, kvůli kterým mohou být vaše hovory odposlouchávány

Tým výzkumníků objevil hned tři nové chyby v sítích 4G a 5G / Pixabay
Odborníci varují, že hlavní bezpečnostní chyby v sítích 4G a 5G umožňují komukoli poslouchat telefonní hovory, posílat falešné textové zprávy a sledovat vaši polohu.

Zdá se, že ani sítě 5G příští generace nejsou v bezpečí. Tým výzkumníků totiž objevil tři nové chyby v sítích 4G a 5G, které mohou umožnit komukoli, aby zachytil vaše telefonní hovory, posílal falešné textové zprávy a sledovat vaši polohu.

Nejhorší ze tří útoků, nazývaný Torpedo, využívá chyby v protokolu sítě. Stránkové protokoly zahrnují systém, který upozorní na příchozí hovory a texty v telefonu. Při tom může útočník sledovat polohu oběti.

Chcete-li provést Torpedo útok, stačí prý jen 200 dolarů na telefonování. Všichni čtyři hlavní operátoři v USA - AT & T, Verizon, Sprint a T-Mobile, jsou údajně postiženi chybou Torpedo. Jeden z hlavních operátorů je také postižen druhou vadou nazvanou Piercer. Není jasné, zda Torpedo ovlivňuje mobilní poskytovatele i ve Velké Británii.

Chyba Piercer umožňuje útočníkovi spojit telefonní číslo oběti s mezinárodní identitou mobilního účastníka (IMSI) nebo trvalou identitou zařízení. Tím, že určí své IMSI, umožňuje útočníkovi dále sledovat polohu uživatele. Konečného útoku, nazývaného IMSI Cracking, lze dosáhnout tím, že se automatizovaný software používá k dekódování zašifrovaných dat. Umožňuje útočníkům prolomit IMSI vlastníka zařízení v síti 5G a umožňuje všechny druhy snoopingu, včetně těch, které používají „žraloky“ nebo sledovací zařízení používaná policií k monitorování něčí polohy v reálném čase.

A co víc, vědci řekli, že pokročilejší zařízení mohou dokonce posílat falešné zprávy, poslouchat telefonní hovory a zachytit textové zprávy. Tyto chyby byly hlášeny GSMA, která podle TechCrunch stanovuje telekomunikační průmyslové mobilní standardy. GSMA je schopna opravit chyby Torpedo a IMSI Cracking, zatímco Piercer může být opravena pouze operátorem.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama