Nový patent nasvědčuje tomu, že i Apple bude mít již brzy skládací telefon

 
Další 1 fotografie v galerii
Obecně lze toto skládací elektronické zařízení různě tvarovat / Apple
Americký gigant chce v tomto ohledu dohnat své rivaly Samsung a Huawei. Přístroj by měl vypadat jako velký tablet, který je možné ohnout na sebe nebo dovnitř.

Apple by mohl své soupeře překonat tím, že vytvoří svůj vlastní skládací telefon. Patent předložený společností ukazuje dvojité skládání, které může být buď ohnuté zpět na sebe, nebo složené dovnitř. Zařízení může být také použito jako tablet, který se rozbalí.

iPhone v loňském roce předložil prototyp, který se skládá uprostřed, a od té doby Huawei, Samsung a Lenovo již mají nová skládací zařízení. 

Patent obsahuje více než jedno zařízení a obsahuje 37 výkresů. Diagramy podrobně popisují fungování skládacího mechanismu. Uvádí, že se jedná o závěs, který se otáčí, aby bylo možné obrazovku složit. Bude se tak moci dostat z úhlu 180 stupňů do 90 stupňů.

Další diagram ukazuje, že obrazovka může být složena dozadu tak, že se "obalí" kolem zadní části zařízení. V takové formě tvoří obrazovka trojúhelník a dva lidé sedící na obou stranách složeného displeje si mohou zobrazit stejný obsah.

Na svých webových stránkách Apple popsal, jak by tyto multi-skládací telefony mohly vypadat: Flexibilní krycí vrstva může být vytvořena z keramického materiálu (např. skla, zesíleného skla, safíru, zirkonu), aby poskytovala určitou míru ochrany pro flexibilní zařízení. 

Obecně lze toto skládací elektronické zařízení různě tvarovat. V rozložené konfiguraci je možné použít celou jeho plochu. Je nepravděpodobné, že by nové návrhy od společnosti Apple byly omezeny pouze na iPhone, zřejmě budou aplikovány i na iPad, MacBook nebo dokonce na Apple Watch.

Návrhy mají podobu obrazů od holandského průmyslového designéra Roye Gilsinga, vývojáře produktů pracujícího pro různé firmy. „Na naše přání navrhl imaginární “iPhone X Fold“, elegantní telefon se dvěma displeji. Na vnějším displeji je poměr stran 1:3 a vnitřní skládací displej má poměr stran 2:3," uvádí se na webu společnosti.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama