Nový iPhone 11 přichází s revoluční trojitou fotosoustavou, větším výkonem a výdrží

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Výrobce slibuje také to, že nové iPhony vydrží na jedno nabití až o 5 hodin déle / Apple
Apple před pár hodinami představil hned trojici nových iPhonů. Nejde sice o revoluci, novinky ovšem budou poskytovat nejenom vyšší výkon, ale také lepší fotografie.

Kromě základního modelu iPhone 11 (s 6,1" Liquid Retina HD displejem) se můžete těšit i na výkonnější modely iPhone 11 Pro (s 5,8” Super Retina XDR displejem) a iPhone 11 Pro Max (s 6,5” Super Retina XDR displejem). Co však nová řada vlastně přináší?

Nová trojitá fotosoustava zachycuje až čtyřikrát větší scénu než dosud. Díky vysoké světelnosti objektivů (F1,8, F2,0) zvládá pořizovat dostatečně jasné a kvalitní fotografie i za špatných světelných podmínek. IPhone 11 Pro je vybaven čtyřnásobným optickým zoomem, od širokoúhlého záběru po teleobjektiv.

Phone 11 Pro ovšem natáčí i videa s jemnými detaily a plynulým pohybem. Díky výpočetnímu výkonu zachycuje 4K video s rozšířeným dynamickým rozsahem a kinematografickou stabilizací videa – při 60 snímcích za sekundu.

iOS 13 obsahuje také nový efekt "Černobílé high-key světlo" pro monochromatické snímky. A pomocí portrétního nasvícení je možné dobře ovládat intenzitu světla. Smart HDR další generace pak zvýrazňuje jasné a tmavé detaily na snímcích. Nyní pomocí strojového učení rozpoznává obličeje a inteligentně je přisvěcuje. iPhone 11 Pro tak automaticky dolaďuje detaily subjektu i pozadí.

Za pozornost stojí také možnost prolínání fotografování a natáčení videa: Když se při focení najednou začne odehrávat něco, co stojí za natočení, díky funkci QuickTake nemusíte přepínat režimy. Stačí nechat prst na závěrce a nahraje se i video. Novou 12MP TrueDepth kamerou lze natočit i zpomalená selfie videa při 120 fps nebo 4K videa při 60 fps.

Zajímavá je také obrazovka nového iPhonu: Super Retina XDR displej se venku na slunci  rozzáří jasem až 800 nitů, aby člověk dobře viděl při focení nebo vyřizování záležitostí za pochodu. A při prohlížení obsahu s extrémním dynamickým rozsahem září jasem až 1200 nitů, a to při vysokém kontrastním poměru 2 000 000:1.

Zastavit se musíme také u nového čipu A13 Bionic: dvě výkonnostní jádra CPU jsou až o 20 % rychlejší a odebírají až o 40 % méně energie. Dva nové akcelerátory strojového učení v CPU provádějí výpočty matic až šestkrát rychleji. CPU díky tomu zvládá až bilión operací za sekundu.

Výrobce slibuje také to, že nové iPhony vydrží na jedno nabití až o 5 hodin déle, Super Retina XDR displej je totiž až o 15 procent úspornější než displej iPhonu XS. iOS 13 navíc pomocí výkonového řadiče směruje úlohy v čipu tak, aby byl celý systém co nejefektivnější. A čip A13 Bionic na běžné úlohy využívá čtyři speciálně navržená úsporná jádra. Praktická bude také možnost rychlého nabití až na 50 % zhruba za 30 minut.

Předobjednávky na model iPhone 11 Pro začínají již 13. září ve 14:00, v prodeji pak bude od 20. září 2019. Připravit si na základní variantu tohoto modelu (s 64 GB) budete muset 29 990 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama