Reklama

Přichází první smartphone, jenž vám skutečně může zachránit život

 
Další 1 fotografie v galerii
Smartphonu S61 nevadí ani pád z výšky 1,8 metru na beton / CAT
Je faktem, že zachránit život váš nebo někoho blízkého, to je schopnost, kterou vládne každý mobilní telefon i té nejobyčejnější konstrukce. Na druhou stranu novinka Cat S61 je regulérní smartphone, co má navíc i četné VIP funkce jako třeba detekci nebezpečných plynů.

Firma Cat právě představila světu model jménem S61 – jinak první chytrý mobil světa, co „vyčenichá" všelijaké nebezpečné toxické chemikálie.

Známým (a nikterak méně nebezpečným) zdrojem těkavých látek jsou v domácnostech například barvy, ředidla, čistící prostředky a další podobné věci, jež byly již nesčetněkrát spojeny s negativními vlivy na lidské zdraví.

V případě detekce má tak člověk čas sjednat nápravu – vyklidit místnost, vzít si plynovou masku nebo vyvětrat. Senzory v modelu S61 si mimochodem poradí i se sledováním vlhkosti a teploty, nechybí ale ani běžná kamera, jež zvládne dnes obvyklé HD video a fotky. 

A aby toho nebylo málo, model je vybaven i asistovaným měřidlem vzdáleností (maximálně do deseti metrů), také spočítá u něčeho obsah a ve vteřině i převede mezi jednotkami imperiálními (věčná škoda, že už dávno neodpočívají v propadlišti dějin) a metrickým systémem.

Smartphonu ovšem ani nijak nevadí pád až z výšky 1,8 metru na betonovou zem. Detekce je Cat S61 schopen díky tomu, že má senzor od švýcarské firmy Sensirion. Jeho termální kamera rovněž zvládne zachytit díky speciálnímu software i teplotní rozmezí až do 400 °C. Novinka bude k mání za pár měsíců a zájemce přijde na 999 USD.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat