Odolný telefon Doogee V20S se sekundárním displejem podporuje 5G

Telefon odolá běžným pádům na všechny strany a hrany / Doogee
Novinka Doogee V20S nabízí nejenom sekundární displej, ale i fotoaparát s nočním viděním a řadu dalších užitečných softwarových funkcí, stejně jako nejvyšší stupně odolnosti proti vodě, prachu a nárazům.

Zatímco přední straně telefonu dominuje 6,43palcový AMOLED displej s rozlišením FHD+, na jeho zádech se pak nachází dle webu výrobce druhá 1,5palcová obrazovka, kterou si uživatel může přizpůsobit podle svých potřeb a nechat si na ni zobrazit cokoliv od hodin a stavu baterie až po kompas, stejně jako přes ni přijímat hovory nebo ovládat přehrávání hudby.

Celkem je k dispozici čtrnáct přednastavených stylů tohoto sekundárního displeje, jehož hlavním účelem je ušetřit čas a usnadnit ovládání telefonu.

Stejný účel má boční tlačítko, na které lze nastavit tři zkratky – na krátký stisk, dvojitý stisk a dlouhý stisk – pro spuštění libovolných aplikací nebo funkcí. Další zkratky si pak uživatel může nastavit prostřednictvím funkce Assistive Touch pro dotyky a gesta na primární obrazovce. Celkově tak Doogee V20S nabízí možnosti personalizace ovládání, jaké nejsou obvyklé ani u nejvyšších modelů konvenčních telefonů, natož v odolné kategorii.

Druhou oblastí, ve které jde V20S za běžné hranice své kategorie, je fotografická výbava. Zadní fotoaparát se skládá ze tří prvků – hlavního 50Mpix objektivu doplněného 24Mpix snímačem pro noční vidění a 8Mpix širokoúhlou makro kamerou – a je podpořený softwarovými AI funkcemi a bohatou nabídkou fotografických módů. Vše doplňuje přední 20Mpix selfie kamera. Vzhledem ke své odolnosti je V20S navíc ideálním zařízením pro fotografování a natáčení pod vodou.

Zmíněná odolnost dosahuje nejvyšších možných stupňů krytí proti vodě a prachu IP68 a IP69K a telefon rovněž odolá běžným pádům na všechny strany a hrany. Tuto bytelnost konkrétně zajišťuje kovový rámeček a tvrzené sklo Gorning Gorilla Glass 5 kryjící obrazovku i záda telefonu, kde je z větší části překryto imitací kůže pro lepší úchop, čímž zároveň vzniká designový prvek odlišného barevného pruhu a textury nad fotoaparátem.

Pod tímto pancířem se skrývá osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 6020 podpořený 12GB operační pamětí rozšiřitelnou až o dalších 20 GB virtuální RAM, což je více než dost na multitasking v aplikacích nebo hraní náročnějších her.

Vnitřní úložiště o kapacitě 256 GB je rovněž rozšířitelné až o 2 TB prostřednictvím microSD karty, jejíž slot lze alternativně využít pro druhou SIM kartu. Doogee V20S podporuje 5G konektivitu a samozřejmostí je také podpora NFC pro mobilní platby i všech hlavních satelitní navigačních systémů. Doogee V20S bude na českém trhu dostupný od 31. ledna 2024, a to (v černém provedení) za 10.990 Kč.

Zdroj: Doogee

Mohlo by vás zajímat

Reklama