Systém Sikur zašifruje telefonní hovory a SMS zprávy, ochrání i peněženku na kryptoměny

 
Další 1 fotografie v galerii
Základem Sikur systému jsou dva modely smartphonů Sony / Sony
Běžně používané způsoby komunikace poskytují stále lépe vybaveným útočníkům možnosti, jak textové zprávy, telefonní hovory a sdílené soubory zachytávat. Jak si tedy můžete svůj smartphone lépe zabezpečit?

SikurPhone je samostatný systém bezpečné komunikace mezi všemi zařízeními vybavenými příslušným operačním systémem nebo aplikací s možností propojení i se všemi dalšími mobilní telefony, tablety a počítači.

Základem tohoto systému jsou dva modely smartphonů Sony (SikurPhone Sony XA1 a SikurPhone Sony XZ1), na které je nainstalován vlastní operační systém SikurOS založený na Androidu.

Ten umožňuje šifrované a zabezpečené spojení splňující nejvyšší bezpečnostní kritéria mezi zařízeními SikurPhone. Kromě popsaného hardware mohou být díky speciální aplikaci do zabezpečeného systému připojena také další zařízení s operačními systémy Android, iOS či Windows.

A jak je to vlastně zabezpečeno? Za vším je speciální formát kódování informací s využitím několika bezpečnostních vrstev. Platforma SikurPhone zahrnuje vlastní zabezpečenou nadstavbu operačního systému Android – SikurOS – která díky propracovanému řešení eliminuje nutnost využívání VPN či firewallu.

SikurOS je dostupný buď předem předinstalovaný v sadě s jedním z ověřených mobilních telefonů pocházejících z dílny Sony, nebo pak prostřednictvím aplikace, kterou je možné získat na běžně používaných obchodech Google Play či App Store. Bezpečná komunikace je zajištěna pouze mezi zařízeními využívající Sikur OS. Samozřejmostí je však zachování všech dalších způsobů komunikace mimo platformu Sikur na smartphonech a počítačích.

Součástí SikurOS je také internetový prohlížeč, e-mailový klient, komunikační nástroj WhatsApp, zpravodajská aplikace shrnující nejnovější zprávy z hlavních mediálních kanálů po celém světě a další, s jejichž využitím lze zabezpečit textovou osobní i e-mailovou komunikaci včetně skupinové, sdílení souborů, telefonní hovory i video konference. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama