Reklama

Spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton vyzývá lidi, aby si smazali svůj účet na Facebooku

 
Další 4 fotografie v galerii
Kontroverzní firmě Cambridge Analytica již byla pozastavena činnost / Pixabay
Mark Zuckerberg z něho sice možná udělal miliardáře, to ale jistě nijak nezabraňuje Brianu Actonovi, zdá se, aby proti Facebooku vystoupil.

spoluzakladatel WhatsAppu totiž vystavil na Twitter svoji touhu, jež usiluje o to, aby si všichni smazali své účty na Facebooku: "It is time. #deletefacebook" čili „Je čas smazat Facebook".

Hashtag je skutečně velkým trendem posledních hodin, souvisí se spojením Facebooku s kontroverzní firmou Cambridge Analytica, jež způsobilo mezi uživateli doslova šok (zejména s tím, že se zde nerespektují data uživatel).

Sám Acton nicméně prodal WhatsApp Facebooku již v roce 2014 za 19 miliard USD, což byla největší zakázka v historii Facebooku. Spolu s touto aktivitou se právě rozjíždějí i další, méně nápadné, nátlakové akce proti Facebooku.

Firmě Cambridge Analytica byla pozastavena činnost a nespolupracuje již s Facebookem, jelikož se ukázalo, že informace o 50 milionech lidí nebyly zničeny, jak bylo domluveno. A Facebook samotný na tom také moc nevydělá – kromě řady naštvaných uživatel je tu i pokles akcií o 10 % a to je evidentně prozatím jen začátek celkových dopadů (a nejen pro firmu CA a její vedení).

A jak tedy můžete odejít z Facebooku? Klepněte na „Pomoc" vpravo nahoře, pak zde napište „Smazat účet" nebo „Smazání účtu". Až budete na stránce se smazáním vašeho FB profilu, zvolte „Smazat můj profil" a vyplňte „loginové" heslo.

Po dvou týdnech Facebook začne s 90denním procesem mazání všech vašich dat ze svých stránek. Pokud chcete svá osobní data uschovat, je nutné si je nejprve stáhnout. To jde v sekci „Nastavení" a „Stáhnout kopii vašich FB dat".

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat