Reklama

Světový trh kryptoměn bude prý stabilizovat nová virtuální měna, která se emituje z Česka

 
Dalších 6 fotografií v galerii
Emitovat svou vlastní kryptoměnu dnes může kdekdo / Pixabay
O tom, že je světový trh kryptoměn již pověstný svými turbulentní poměry, se nemusíme dlouze bavit. Zajímavý způsob stabilizace tohoto trhu nyní přichází překvapivě z našich luhů a hájů.

Zapomeňte na Bitcoin, nová virtuální měna ponese název po svém autorovi: Bibcoin. Autorem nové měny by měl totiž být sám ředitel technologické společnosti Cleverlance pan Jiří Bíba.

Po nedávném prudkém růstu cen Bitcoinu i Etherea se obě kryptoměny výrazně propadly a způsobily tak paniku na světových trzích. Specialisté v Cleverlance zareagovali vydáním vlastní měny, která neodvíjí algoritmus výpočtu své hodnoty od dosud používaných veličin.

Cílem prý bylo vytvořit hlavně extrémně stabilní a důvěryhodnou měnu. Jak toho ale dosáhnout? Vskutku originální konstrukcí: Bibcoin staví svou hodnotu na pracovním výkonu lidí v Cleverlance. Ten se totiž ukázal stabilnější, než agregované výpočty světových počítačů, na kterých běží dolování Bitcoinu.

Cleverlance vyvinula pojistný mechanismus, který bude do budoucna zaručovat deflační vývoj hodnoty Bibcoinu a udržovat stálý růst jeho hodnoty. Kryptoměna je totiž kryta pracovní morálkou lidí v Cleverlance a od začátku dubna se budou v rámci motivačního programu vyplácet všechny mzdy v této firmě pouze v této měně. Zaměstnanci tak svou pílí budou sami určovat kupní sílu Bibcoinu.

Jak to ovlivní světové trhy kryptoměn, stejně jako zaměstnance firmy Cleverlance, si rádi počkáme. Pokud ovšem nepůjde pouze o aprílový žertík šéfa společnosti Jiřího Bíby.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat