Nový mesh systém s Wi-Fi 6 a rychlostí až 3 Gbit/s pro kanceláře i domácnosti

Datově náročnější aktivity zvládne pásmo 5 GHz / Mercusys
Mercusys uvedl tento měsíc na tuzemský trh AX3000 Wi-Fi Mesh systém Mercusys Halo H80X (3-pack), díky kterému můžete ve své domácnosti či kanceláři vytvořit stabilní unifikovanou bezdrátovou Wi-Fi síť s jediným názvem a heslem pro celý pokrytý prostor.

Mesh systém je dvoupásmový, přičemž každé ze dvou podporovaných pásem můžete využít k odlišným on-line aktivitám. Ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se můžete dle webu Mercusys připojit rychlostí 574 Mbit/s a surfovat tady na internetu, číst e-maily nebo například streamovat hudbu.

Datově náročnější aktivity zvládne pásmo 5 GHz, u kterého v případě modelu Halo H80X získáte rychlost až do 2 402 Mbit/s. S touto rychlostí si už zahrajete on-line hry, můžete streamovat video i ve vyšším rozlišení a nemusíte se bát videokonferencí s kolegy, šéfem nebo klienty.

Hlavní výhoda mesh systému spočívá v tom, že takové řešení se skládá z plnohodnotných a v tomto případě i designově povedených přístupových bodů, které jsou na jedné úrovni, vzájemně zaměnitelné a nezáleží tedy na tom, ke kterému z nich jste právě připojeni. Jako uživatel to vlastně ani nepoznáte, protože přechod mezi signály jednotlivých přístupových bodů je zcela plynulý a bez jakýchkoliv „zadrhnutí“.

To znamená, že se nemusíte bát, že by vám zamrzl videohovor v okamžiku, kdy se smartphonem v ruce přecházíte třeba z jednoho patra domu do druhého. Přepínání koncového zařízení z jedné jednotky na druhou probíhá naprosto automaticky.

Díky pokročilé technologii mesh můžete vytvořit sjednocenou domácí síť s jedním názvem – SSID – a heslem, a to pro všechny připojené přístupové body. Koncová zařízení jsou s těmito přístupovými body propojená pomocí technologie Beamforming čili modelování paprsku. Stabilnější signál pak znamená i menší nároky na baterii koncových zařízení, a tak i jejich vyšší výdrž na jedno nabití.

Pomocí trojice jednotek, která jsou součástí balení, můžete pokrýt prostor až 650 metrů čtverečních. Výsledná vysokorychlostní síť Wi-Fi eliminuje mrtvé zóny pokrytí ve vaší domácnosti.

Společně s Wi-Fi mesh systémem Mercusys Halo H80X získáte i 3 plně gigabitové porty na jednu jednotku Halo. Díky tomu můžete svoje koncová zařízení připojovat k domácí síti nejen bezdrátově, ale i po kabelu. Takové připojení si lze představit například u herních konzolí, televizí nebo třeba stolních počítačů, které bezdrátové připojení podporovat nemusejí.

Zdroj: Mercusys

Mohlo by vás zajímat

Reklama