Reklama

Víte, co si většina Čechů, jakmile obdrží nový email, raději zkontroluje?

 
Další 2 fotografie v galerii
Spam se objevil poprvé již před 40 lety / Pixabay
Podle nového průzkumu si Češi, když dostanou nový e-mail, jako první podívají na to, kdo je jeho odesílatelem (téměř tři čtvrtiny z nich). Předmět nejdříve zkontroluje pouze 12 % respondentů.

Obsah zprávy, stejně jako jeho stručnější variantu, si prohlédne shodně 8 % dotázaných. Všechny uvedené parametry ukázal aktuální výzkum agentury STEM/MARK.

Předmět si nejdříve zkontroluje 13 % mužů a 12 % žen. Tento krok učiní 8 % lidí bez maturity a 19 % těch, kteří mají dokončené vysokoškolské vzdělání. Na odesílatele se v prvním kroku podívá 72 % mužů a 71 % žen.

Ukazuje se, že dlouholeté pravidlo o předmětu e-mailů coby nejdůležitějšího prvku není zcela pravdivé. Obsah kontroluje jako první 5 % respondentů ve věku 30 – 44 let. Tento zvyk má 15 % lidí bez maturity a 5 % těch, kteří maturitní zkoušku absolvovali. Tuto odpověď zvolilo pouze 1 % Pražanů.

Prakticky většina z nás, kteří používají emailovou komunikaci, se potýká se spamem. Zajímavé je, že první e-mailová komunikace proběhla již před více než 45 lety.

Přitom historie nevyžádaných zpráv (neboli spam) se začala odvíjet již sedm let nato, když byla rozeslána první hromadná nevyžádaná zpráva, tehdy ovšem zasáhla pouze několik stovek příjemců. Tato čísla vypadají v dnešním globalizovaném a propojeném digitálním světě již spíše úsměvně. 

 
Vstoupit do diskuze  (2)

Mohlo by vás zajímat