Nový SSD disk 990 PRO se sběrnicí PCIe 4.0 a kapacitou až 4 TB

Verze 990 PRO with Heatsink je vybavena efektivním zařízením pro pohlcování tepla / Samsung Electronics
Společnost Samsung Electronics představila nový přírůstek do řady SSD disků 990 PRO s kapacitou 4 TB. V řadě 990 PRO jsou k dispozici disky se sběrnicí PCIe 4.0 a technologií Samsung V-NAND osmé generace.

K hlavním přednostem řady 990 PRO patří rychlé čtení i zápis dat a také úsporný provoz. Disky jsou optimalizované pro velké datové toky, hodí se tak dle webu výrobce například pro grafické práce ve 3D či rozlišení 4K, pro datovou analýzu nebo náročné hry.

Díky tomu se tyto SSD disky dobře uplatní v počítačích, noteboocích, herních konzolích i složitějších výpočetních systémech. Celková velikost zapsaných dat (TBW) narostla až na 2 400 TB, což znamená posílenou spolehlivost i trvanlivost. Řadu 990 PRO tak ocení zejména uživatelé s vysokými nároky na kvalitu přenosu i úložný prostor.

Do výbavy nových disků patří proprietární technologie Samsungu V8 a vylepšený ovladač, díky čemuž model 990 PRO s 4 TB dosahuje téměř maximálního možného výkonu u zařízení se sběrnicí PCIe 4.0 – sekvenční čtení dosahuje rychlosti 7450 MB/s, zápis pak 6900 MB/s. I díky rozšířené kapacitě na 4 TB narostla rychlost náhodného čtení a zápisu na 1600 K, resp. 1550 K IOPS, což je nepochybně dobrá zpráva pro hráče, profesionály z kreativních oborů i technologické nadšence obecně.

SSD disk 990 PRO s kapacitou 4 TB nabízí vůbec nejrychlejší náhodné čtení ze všech zařízení s rozhraním PCIe 4.0 na současném trhu, což znamená podstatně méně zaseknutých her, rychlejší načítání videozáznamů ve vysoké kvalitě i plynulejší hry. U špičkových her s podporou nejmodernějších herních technologií dokáže disk 990 PRO zkrátit prodlevy, tudíž konzistentně udržovat vyšší obrazové frekvence.

Disk 990 PRO se vyznačuje úsporným provozem, v porovnání s předchozí řadou 980 PRO má až o polovinu nižší spotřebu. Ovladač má niklový povrch a samotný disk je vybaven štítkem pro rovnoměrnou distribuci tepla, aby se disk nepřehříval a nedocházelo k výkyvům ve výkonnosti.

Verze 990 PRO with Heatsink je navíc, jak název napovídá, vybavena efektivním kompaktním zařízením pro pohlcování tepla, což přijde vhod při moderních hrách a dalších operacích náročných na výkon. Disk je kompatibilní s nejmodernějšími herními konzolemi a efektivně přispívá ke kratší instalaci a načítání her. Zároveň brání prostojům a tuhnutí, k němuž může dojít v důsledku přehřátí systému.

Zdroj: Samsung Electronics

Mohlo by vás zajímat

Reklama