Čtvrtá generace ThinkCentre M90a Pro: Stolní all-in-one počítač s 27palcovým QHD displejem

Každý počítač ThinkCentre M90a Pro Gen 4 je individuálně kalibrován / Lenovo
Lenovo představilo již čtvrtou generaci zařízení ThinkCentre M90a Pro, která nastavila nový standard pro profesionální stolní počítače typu all-in-one (AIO). Tento výkonný počítač s operačním systémem Windows 11 je navržen tak, aby vyhovoval potřebám tvůrců obsahu i moderních pracovišť.

Čtvrtá generace ThinkCentre M90a Pro, přinášející dle webu výrobce dostatečný výkon, rozšiřitelnost i výsledky, je připravena přijmout jakoukoliv výzvu díky nejmodernějším technologiím zahrnujícím platformu Intel vPro Enterprise a procesory Intel Core i9 až 13. generace, grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 4050 a až 64 GB DDR5 operační paměti.

Pro snadnou optimalizaci systému je ThinkCentre M90a Pro Gen 4 vybaven nástrojem Energy Performance Optimizer, který využívá strojové učení k rozpoznání úkolů a zvýšení výkonu v případě potřeby.

ThinkCentre M90a Pro Gen 4 umožňuje mimořádně rychlé sdílení souborů pomocí portu Thunderbolt 4, který zvládne přenosovou rychlost až 40Gbps, díky čemuž bude přenos videí a podobně velkých souborů hračka3. Profesionálům, kteří potřebují ještě více, může tento AIO stolní počítač nabídnout podporu dalšího 8K monitoru nebo dvou 4K monitorů a může být vybaven externími GPU a úložnými jednotkami. Zároveň po připojení k jiným zařízením může fungovat jako monitor.  

Větší nutně neznamená lepší, ale ThinkCentre M90a Pro Gen 4 je výjimka. Může se pochlubit 27palcovým QHD displejem, který dokáže zobrazit i ty nejjemnější detaily v jasu 350 nitů a 99% barevném pokrytí sRGB. Díky tomu návrhy a umělecká díla přesně zobrazí inspiraci a vizi svých tvůrců.
 
Každý počítač ThinkCentre M90a Pro Gen 4 je individuálně kalibrován, aby se zajistilo, že stejný obraz bude u každého modelu vypadat stejně. Tento prémiový AIO se nezaměřuje jen na práci umělců, ale také na jejich pohodu. Má certifikáty Eyesafe 2.0 a Flicker Free od společnosti TÜV Rheinland a hardwarově zabudovanou technologii Natural Low Blue Light, která snižuje únavu a zatížení očí.

Moderní organizace potřebují zajistit spolupráci mezi odděleními a zařízeními a ThinkCentre M90a Pro Gen 4 je řešením pro vytvoření hybridního ekosystému. Kromě portu Thunderbolt 4 nabízí ThinkCentre M90a Pro Gen 4 také volitelný port Thunderbolt 34, který uživatelům umožňuje sdílet displej jako Thunderbolt monitor při připojení pomocí USB-C kabelu, který je součástí balení. Prostřednictvím této funkce mohou uživatelé také sdílet druhý M.2 SSD disk s notebookem nebo počítačem a využívat vysokorychlostní přenos dat.
 
Čtvrtá generace ThinkCentre M90a Pro má energie na rozdávání díky bezproblémovému propojení s jinými notebooky nebo počítači. Může se ale stát také rozšířením pro mobilní zařízení.

Chytrý telefon Lenovo ThinkPhone od společnosti Motorola a vybrané smartphony Motorola se mohou připojit k tomuto AIO počítači prostřednictvím aplikace a získat tak možnost kopírovat, vložit nebo přetáhnout soubory mezi telefonem a stolním počítačem. Uživatelé mohou také spustit aplikace, odpovídat na textové zprávy a sledovat notifikace, aniž by museli používat svůj telefon.

Soukromí, zabezpečení a spolehlivost jsou pro moderní profesionály nezbytné a ThinkCentre M90a Pro Gen 4 dokonale kombinuje hardware a software, aby uživatelům poskytl klid. Pomocí jedinečné kombinace AI, detekce lidské přítomnosti (Human Presence Detection, HPD) nové generace s radarovým senzorem a RGB-IR kamery dokáže AIO počítač zajistit maximální soukromí pomocí bezdotykového přihlášení a odhlášení, které automaticky rozmaže vaši obrazovku, když je někdo za vámi.
 
Kromě řady bezpečnostních funkcí disponuje ThinkCentre M90a Pro Gen 4 zabudovaným diskrétním TPM 2.0 čipem pro bezpečnější šifrování a je vybaven technologií ThinkShield pro ochranu dat a majetku. Zároveň může blokovat úložná USB zařízení pomocí Smart USB Protection. Počítač je také testován po stránce odolnosti a spolehlivosti podle standardů Mil SPEC5, navíc disponuje certifikací UL Anti-dust.
 
Pro zachování výkonu a zabezpečení ThinkCentre M90a Pro Gen 4 i dalších zařízení napříč firemní flotilou je ideálním nástrojem Lenovo Device Manager pro správu koncových bodů pro všechny uživatele.

Lenovo Device Manager je navržen pro bezproblémovou spolupráci Windows 11 a dalšími operačními systémy a je zároveň flexibilním a škálovatelným řešením uloženým na cloudu, které uživatelům umožňuje připojit se a konfigurovat nastavení napříč zařízeními. Lenovo Device Manager zároveň pracuje na optimalizaci a vylepšení funkčnosti zařízení, sledování konektivity, sledování změn hardwaru a softwaru a další.

Čtvrtá generace ThinkCentre M90a Pro přichází s několika provedeními zaměřenými na zákazníka, které zjednodušují využití pracovního prostoru a vylepšují uživatelský zážitek. Mezi tato vylepšení patří dokovací lišty pro telefon, vestavěné základny pro správu kabelů a joystick na displeji pro snadný výběr nastavení.

Profesionálům, kteří chtějí ještě zvýšit produktivitu svého systému, nabízí společnost Lenovo výběr příslušenství (prodáváno samostatně), včetně zařízení pro konferenční hovory Conference Call Base se čtyřmi mikrofony pro 360stupňové dálkové snímání a čtyřmi reproduktory Harman pro naprosto čistý zvuk.
 
Zařízení Conference Call Base, které je certifikováno pro Microsoft Teams, se připojí k počítači pomocí standardního rozhraní USB Type-C a je vyladěno pro lidský hlas. Nabídne také funkce umělé inteligence pro potlačení ozvěny a hluku. Čtvrtá generace Lenovo ThinkCentre M90a Pro bude dostupná od listopadu 2023, a to za cenu od 47 900 Kč (vč. DPH).

Zdroj: Lenovo

Mohlo by vás zajímat

Reklama