Lenovo Legion 9i: první 16palcový herní laptop se samostatným kapalinovým chlazením

Novinka je vybavena 16:10 displejem PureSight 3.2K Mini-LED s 165Hz variabilním refresh rate / Lenovo
Nový notebook Lenovo Legion 9i byl vyvinutý na míru pro hráče a tvůrce obsahu, kteří mají vysoké požadavky na grafiku a často potřebují ve své tašce nosit zařízení výkonné jako celé studio.

Model Lenovo Legion 9i je dle webu výrobce vybaven výkonným hardwarem, od procesoru Intel Core i9-13980HX 13. generace, přes NVIDIA GeForce RTX 4090 pro notebooky, po buď 64GB Overclocked 5600Mhz Dual Channel DDR5 RAM, nebo rychlou 32GB Overclocked 6400Mhz DDR5 Dual Channel RAM. 

Integrované kapalinové chlazení Legion Coldfront, první svého druhu na 16palcovém herním počítači, umožňuje, aby Lenovo Legion 9i vytěžilo maximum ze svých 230W TDP a zároveň vážilo pouze 2,56 kg.

Systém vzniklý ve spolupráci s Cooler Master prochází nad GPU VRAM a drží teplotu zařízení pod kontrolou i při extrémních herních výkonech. Začíná pracovat, když GPU dosáhne 84 °C a zpětně ji ochlazuje.

Systém pracuje společně se sestavou tří větráků řízených umělou inteligenci a 6 333 jednotlivými ventilačními otvory, aby zůstalo Lenovo Legion 9i chladným i při těch nejvíce vyčerpávajících herních a tvůrčích procesech.

Aby se vyvážila hmotnost přidaného kapalinového chlazení, museli inženýři společnosti Lenovo přijít s novým designem. Inovativní vrchní kryt vyrobený z plátků „forged carbon“ nejenže ubírá zařízení značnou hmotnost, ale díky procesu výroby zaručuje, že má každý Lenovo Legion 9i unikátní vrchní kryt s jedinečným vzorkem.

Skutečnou sílu Lenovo Legion 9i si můžete prohlédnout na 16:10 displeji Lenovo PureSight 3.2K Mini-LED s 165Hz variabilním refresh rate. Tvůrci si mohou vybírat mezi DCI-P3 a sRBG barevnými prostory v instalovaném X-Rite softwaru díky individuální tovární kalibraci displeje. Mini-LED displej s minimálními okraji (poměr k víku 94 %) zaručuje dostatečně ostrý obraz jak pro hráče, tak pro tvůrce obsahu. Díky PCIe (Gen 4) SSD úložištěm s kapacitou až 2 TB budete do herních vizuálů přímo vtaženi.

Lenovo Legion 9i má několik funkcí, díky kterým se můžete maximálně ponořit do své činnosti. Funkce Smart FPS čipu Lenovo LA-2 AI se přímo propojuje s displejem, sleduje počet snímků za sekundu a automaticky přizpůsobuje výkon GPU a CPU, čímž zajišťuje maximální FPS bez ohledu na herní scénář.

Čip Lenovo LA-2 AI také synchronizuje barvy Legion Spectrum RGB přítomného v proužcích kolem klávesnice a spodních krytů, na horním krytu s nápisem Legion a na RGB klávesnici Lenovo TrueStrike a jednotlivých kláves. Software Tobii Horizon navíc umožňuje head-tracking bez dalšího příslušenství, což hráčům poskytuje další úroveň ponoření při hraní jejich oblíbených her.

Když je čas se přemístit, Lenovo Legion 9i je připraven díky 99,99Wh baterii, kterou lze nabíjet pomocí přiloženého 330W tenkého adaptéru nebo 140W napájecího adaptéru Type-C, které jsou součástí balení. Konektivitu Wi-Fi 7 a Bluetooth 5.3 zajišťuje Wi-Fi karta Filogic 380 od MediaTek s rychlostí bezdrátového připojení až 6,5 Gb/s.

Lenovo Legion 9i přichází s OS Windows 11 a tříměsíčním předplatným Xbox Game Pass Ultimate, aby si hráči mohli hned od začátku vybírat z bohaté nabídky kvalitních her. Audio driver Nahimic by SteelSeries přidává ke hrám ještě 3D audio, které dovoluje hráčům vnímat zvuk v prostoru.

Zdroj: Lenovo

Mohlo by vás zajímat

Reklama