Nový dvanáctiportový ethernetový switch s poloviční šířkou do racku

Novinka poskytuje funkce správy úrovně 2, jako LACP, VLAN, ACL a LLDP / QNAP Systems
Společnost QNAP Systems uvede na trh rackový webově řízený switch s poloviční šířkou QSW-M3212R-8S4T, který je vybaven dvanácti vysokorychlostními porty 10GbE (osm portů SFP+ a čtyři porty RJ45) a funkcemi správy úrovně 2 (L2), což představuje zajímavé síťové řešení pro prostředí s omezeným prostorem.

Model QSW-M3212R-8S4T je dle webu výrobce jedním z mála webově řízených switchů, které podporují protokol Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) a jsou kompatibilní se standardem IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet a IEEE802.3x pro řízení toku v plně duplexním režimu.

Uživatelé mohou zavádět rozsahem malé či střední sítě, které podporují rozšíření, redundanci a prevenci smyček, a přitom předcházet ztrátě paketů díky bezkonkurenční šířce pásma a snížit spotřebu energie v případě nízkorychlostních a neaktivních připojení. Díky svému chytrému chladícímu systému switch QSW-M3212R-8S4T zajišťuje vysoké rychlosti sítě, aniž by vydával rušivý hluk na pozadí.

„Díky zmenšení velikosti o 38 % je plnohodnotný 10GbE switch QSW-M3212R-8S4T široký pouze 207 mm, což z něj dělá nejlepší volbu pro správce IT při použití v prostorově omezených IT místnostech,“ říká Jerry Deng, produktový manažer společnosti QNAP, a dodává: „Uživatelé mohou snadno nainstalovat jeden switch QSW-M3212R-8S4T spolu s dalším switchem QNAP s poloviční šířkou do racku 1U pro efektivní využití fyzického prostoru a kabeláže.“

Díky osmi optickým portům 10GbE SFP+ a čtyřem portům 10GbE RJ45 (celkem dvanáct portů) je zařízení QSW-M3212R-8S4T kompatibilní s technologiemi 10GbE a Multi-Gigabit NBASE-T, které podporují pět rychlostí (10Gb/s, 5Gb/s, 2,5Gb/s, 1Gb/s a 100Mb/s), a umožňuje vyšší rychlosti sítě pomocí kabelů Cat 6a nebo Cat 7 pro porty 10GbE RJ45.

Také poskytuje funkce správy úrovně 2 (jako LACP, VLAN, ACL a LLDP) prostřednictvím uživatelsky přívětivého webového grafického uživatelského rozhraní pro efektivní řízení šířky pásma sítě a vylepšené zabezpečení sítě. 

Zdroj: QNAP Systems

Mohlo by vás zajímat

Reklama