Dostupnost Wi-Fi sítě si nyní můžete změřit prostřednictvím rozšířené reality

Wi-Fi signál je neviditelný, dá se ale měřit / Pixabay
Určitě to také znáte, jen co odejdete do nějaké jiné místnosti, než máte modem, tak se prostě nepřipojíte, nebo vám internet jede jen pomalu. Nyní modem O2 Smart Box nabízí jednu zajímavou funkci, kterou vám tento problém pomůže možná vyřešit.

Uživatelé často řeší, proč mají v některých místech v domácnosti rozdílnou kvalitu pokrytí. Wi-Fi signál je neviditelný, dá se sice měřit, běžný člověk bez technických znalostí se ale v daných číslech jen těžko vyzná.

Právě proto se v O2 rozhodli pustit do vývoje nové funkce, díky které se může zákazník jednoduše podívat, jak dobrý má Wi-Fi signál v různých místech domácnosti.

Co je k používání nové AR Wi-Fi potřeba? Uživatel musí mít podporované mobilní zařízení a v něm nainstalovanou aktuální verzi aplikace O2 Smart Box. Po jejím spuštění stačí v sekci “Wi-Fi a síť“ zvolit možnost „Změřit pokrytí Wi-Fi“. Poté už se v aplikaci O2 Smart Box objeví okno, ve kterém je reálný obraz snímaný fotoaparátem telefonu.

Přímo v konkrétních místech bytu se na displeji chytrého telefonu či tabletu zobrazuje v reálném čase pole virtuálních kuliček, jejichž barva signalizuje kvalitu Wi-Fi pokrytí, přičemž červená značí špatnou a zelená naopak skvělou dostupnost.

Problém s rychlostí signálu vám to sice nevyřeší, víte ale relativně přesně, kde máte řešit problém s připojením a zda nestačí jinak nastavit modem.

Mohlo by vás zajímat

Reklama