Hormon kisspeptin, nalezený v čokoládě, posiluje podle vědců sexuální touhu

 
Další 2 fotografie v galerii
Jeden ze tří mužů trpí sexuálními problémy jako je slabá touha / Pixabay
Nová studie odhalila, že hormon skrývající se v čokoládě může posílit sexuální touhu mužů a zlepšit jejich sexuální výkon. Vědci zjistili, že chemikálie zvýraznila vzrušení mužů, když byli vystaveni například vůni parfémů.

Hormon kisspeptin přezdívaný „viagra mysli“ je přirozeně se vyskytující chemikálií, která stimuluje uvolňování reprodukčních hormonů. Byl pojmenován podle čokoládových bonbonů Kiss americké značky Hershey. 

Vědci doufají, že kisspeptin pomůže k posílení sexuálního výkonu lidí trpících slabou touhou. “Psychosexuální poruchy mají nepříznivý dopad na pohodu ve vztazích a mohou být velmi znepokojivé nejen pro postižené, ale také pro jejich partnery,“ uvádí autor projektu a endokrinolog Alexander Comninos z Imperial College London.

Jeden ze tří mužů trpí sexuálními problémy jako je slabá touha, které jsou spíše psychologické než fyzické. Jedním z nejčastějších problémů je ztráta libida a sexuální touhy, která je často spojena s osobními problémy, stresem nebo únavou. Ubývající libido může být také příznakem zdravotních problémů, například snížení hladiny hormonů. Navzdory tomu, jak často se v populaci vyskytuje nízká sexuální touha, existuje málo léčebných postupů, protože o mozkových procesech, které ji podporují, příliš mnoho nevíme.

Ve své studii dr. Comninos a jeho kolegové provedli skenování mozku pomocí magnetické rezonance heterosexuálním mužům ve věku 18 – 34 let, když ucítili oblíbenou vůni a prohlíželi si obrázky ženských tváří. Vůně - Chanel č. 5 - se už dříve ukázala být spojena se sexuálním vzrušením. Vědci chtěli zjistit, zda lze kisspeptin použít ke stimulaci oblastí v mozku, která řídí přitažlivost mladých zdravých mužů s normálním libidem.

Zjistili, že při podávání kisspeptinu místo placeba byla aktivita v mozkových drahách účastníků lepší, a to jak při čichání vůně parfému, tak při prohlížení ženských tváří. Odhalili také, že při prohlížení obličejů měl kisspeptin větší vliv na muže s nižší sexuální kvalitou života. Tým nyní doufá, že provede první klinické studie u pacientů, u kterých byla diagnostikováno nízké libido.

Odborníci dokázali, že kisspeptin zlepšuje sexuální vzrušení. Výsledky studie zdůrazňují jeho dopad na šedou mozkovou hmotu a vznik přitažlivosti, proces, který může vést ke vzrušení a sexuální aktivitě. Cesta, jakou kisspeptin zvyšuje podíl mozkových buněk zapojených do vzniku přitažlivosti a prožívání vzrušení, může přinést nové způsoby léčby takto postižených lidí. Zároveň pomáhá porozumět mozkové aktivitě lidí s psychosexuálními poruchami. Tým plánuje provést další studie a dodává, že objev by také mohl vést k lepší léčbě stresu a deprese.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama