Kapacity testování na covid-19 praskají ve švech, přitom se můžete objednat online na konkrétní čas a místo

Online systém od Reservia využívá k objednání většina předních českých nemocnic / Pixabay
Zájem veřejnosti o testování na přítomnost viru covid-19 strmě stoupá, potvrzují to i statistiky českého startupu Reservio, který nabízí jednoduchý online rezervační systém.

Tento systém běžně využívají spíše malé a střední podniky, ale v době pandemie se ukázal jako efektivní prostředek objednávání na testovacích místech.

Od července čísla rostou dvojnásobně a obzvlášť v posledních dnech boří takřka všechna místa jeden rekord za druhým. Online systém od Reservia využívá aktuálně k objednání většina předních českých nemocnic, včetně nejvytíženějšího pracoviště Nemocnice Na Bulovce. To od dnešního dne vzhledem k naplněné kapacitě přijímá pouze pacienty se rezervovaným termínem a dá se předpokládat, že se brzy připojí i další zdravotnická zařízení. 

„Bez objednání vyšetříme pouze pacienty s příznaky nemoci covid-19, jako je horečka, dušnost a další, kteří mají žádanku od lékaře nebo od hygieny,“ uvedla tisková mluvčí Nemocnice Na Bulovce Simona Krautová. Ta zároveň dodává, že vzhledem ke skokovému nárůstu provedených testů nejsou schopni garantovat výsledky do 48 hodin případným zájemcům o vycestování do Německa.

Kromě jistoty testování přináší Reservio také další výhody. Online rezervace termínu zároveň minimalizuje shluky lidí v čekárnách, protože každý přesně ví, kdy a kam se má na testování dostavit, díky tomu dochází nejen k omezení rizikového styku s okolím, ale také k úspoře času. Kromě veřejnosti ocení rezervační platformu také samotné instituce, jelikož mohou efektivně a bezpečně organizovat práci svých pracovníků.

Online rezervační systém od brněnského startupu Reservio nyní využívá při testování nákazy většina velkých českých zdravotnických zařízení jako je například Nemocnice Na Bulovce, FN Olomouc, ÚVN Praha nebo síť soukromých laboratoří Agel. Zájemci o vyšetření si z pohodlí svých domovů mohou jednoduše vybrat datum a příslušný čas odběru, aniž by se museli složitě objednávat na mnohdy přetížených telefonních linkách. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama