Konec světa podle bible? Nejnovější konspirační teorie předpovídá zánik již na pondělí 23. dubna

 
Další 3 fotografie v galerii
Existuje vůbec smrtící planeta Nibiru? / Pixabay
Ctitelé kvalitních konspiračních teorií mají v těchto dnech opět o čem mluvit: vypadá to, že bychom mohli ještě tento měsíc stihnout další konec světa. Jde o to, že 23. dubna 2018 nastane přesné zarovnání Slunce, Měsíce a Jupitera v konstelaci Panny.

A k čemu má poté dojít? K tzv. „Vytržení" (uchvácení, vtržení) - připomínáme, že je to termín vyskytující se v křesťanské eschatologii, a míří k termínu „být uchvácen", o čemž se mluví přímo v bibli: Tesalonickým 4:16-17, kdy „mrtví v Kristu" a „my, kdo žijeme", budeme „uchváceni do oblak", abychom se „setkali s Pánem".

Ve stejný den by se měla objevit i smrtící planeta „Nibiru", nastane třetí světová válka a povstane Antikrist a bude zde sedm let Velkého soužení, které zase pro změnu naznačuje bouřlivé události, jež jsou popsány též jako jako „znamení časů", a o kterých se zmiňoval Ježíš Kristus ve své Olivetské promluvě (Velké soužení je ovšem také zmíněno a popsáno právě v knize Zjevení).

I když mají paranoidnější povahy mezi námi asi už jasno, ještě to není taková hrůza, aby se musel i běžný občan připravovat na apokalypsu. Předně, NASA opakovaně odpřisáhla, že tzv. „Planeta Smrti" v naší sluneční soustavě vůbec neexistuje. A je tu i ten drobný fakt, že numerologové (a obecně šílenci viditelnější díky internetu) neustále mění datum konce světa, jak se jim to zrovna hodí.

Nemluvě o tom, že zmíněná konstelace není až tak super vzácná – nastává každých 12 let! I na to ale mají různí nadšenci odpověď – chce to prý ještě další speciální konstelace zároveň ve Lvu. A to ani nemluvě o tom, že se stejně dávno průběžně válčí po celém světě stále a ani o tom, že hvězdy, ani souhvězdí nejsou na místě a nejedná se o fixní znamení.

Za miliony a miliony let se řada z nich změní k nepoznání. Dávat tedy jakýkoliv hlubší význam (kromě identifikačního na obloze) náhodnému shluku hvězd je asi zbytečné.

 
Vstoupit do diskuze  (10)

Mohlo by vás zajímat

Reklama