Experti z NASA tvrdí, že mimozemšťané již na Zemi byli, jen je hledáme špatně

Inteligence, kterou hledáme, nemusí být postavena na tradičním uhlíkovém základu / Pixabay
Inteligentní život pravděpodobně již na Zemi byl, říká to například Silvano P. Colombano, expert ze sekce NASA Intelligent Systems Division. Problém je v tom, že ho neumíme detekovat, jelikož může být extrémně technologicky pokročilý (nebo není již ani na uhlíkové úrovni).

Zmíněný expert je přesvědčený, že naše hledání mimozemského života probíhá v příliš omezeném uhlíkovém měřítku a podle našich "běžných" hledisek: „Chtěl bych zdůraznit fakt, že inteligence, kterou hledáme, nemusí být postavena na tradičním uhlíkovém základu jako my a vše okolo nás."

Je možné, že mimozemský život je již natolik daleko v technologickém vývoji oproti naší civilizaci, že možná již zvládají bez problému i cestování mezi hvězdami, či dokonce možná i galaxiemi.

„Jak to může změnit naše názory na vesmírné cestování? Jakákoliv délka života by nebyla na překážku na tzv. generačních lodích (či se zpomaleným metabolismem téměř na nulu). Je možné i to, že nějaké superinteligentní formy života jsou mnohem menší nebo naopak větší, než si myslíme, možná proto se nám zdají příliš pomalí či rychlí na způsob naší komunikace a vůbec je nevnímáme."

„Uvažme, že náš lidský rod se odtrhl od větve zvířat a začal se technologicky rozvíjet před pár miliony let. Naše civilizace je přitom stará jen nějakých 10 tisíc let. Nástup vědy je pak skutečně radikální hlavně posledních 500 let. Jak ukázal třeba takový internet, nikdo o něm nevěděl, dokud jsme ho nevynalezli – je těžké předpovědět vědu za pár let, natož za pár milionů let."

Silvano P. Colombano dále naznačil, že hledat mimozemský život pomocí tradičních radiových signálů může být pro nějakou velmi pokročilou formu života vskutku na úrovni afrických tamtamů (vědci dnes také nepoužívají telegrafy k práci). Co nejvíce prostoru by tedy měla dostat moderní spekulativní fyzika.

Cynik by v této věci snad připomněl hypotézu, že každá příliš inteligentní forma života se sama vyhladí a my k tomu směřujeme mílovými kroky.

 
Vstoupit do diskuze  (23)

Mohlo by vás zajímat

Reklama