Milionářem nebo kybernetickým žebrákem? Většina expertů je stále přesvědčena, že na Bitcoinu vyděláte

 
Dalších 6 fotografií v galerii
Kryptoměny jsou dalším velkým trendem naší civilizace, stejně jako AI nebo internet / Pixabay
Někteří experti ovšem zase tvrdí, že přijdete o všechno. Kdo tedy má pravdu? Asi ti, co říkají, že Bitcoin je dnes po čertech volatilní investice.

Představte si tuto luxusní situaci: máte na účtu 1 milion USD, nebo třeba 100 milionů. A minulý týden v rámci pracovní cesty jste byli někde na Panenských ostrovech za jiným milionářem na privátní schůzce ohledně investic. Tam jste samozřejmě letěli soukromým tryskáčem a najali si loď jen pro sebe.

Jak naznačuje třeba takový Elon Musk, je to jen střípek toho, co by člověk s penězi dokázal – určitě by mu totiž byly dostupné věci a prostředky, o jakých se mu zatím ani nesní. Mohlo by se to stát ale prý snadno realitou – stačí jen zainvestovat do Bitcoinu.

Bitcoin posiluje hlavně to, že se o něm mluví na místech, kde to dříve nebylo běžné – v hospodách, u holiče nebo na fotbale. A skoro každý ví, že hodnota Bitcoinu vzrostla z 900 USD na 20 tisíc USD! Nyní ale opět padá a je na 6 tisících USD, aby se opět vyšplhala na cca 8500 USD.

Řada seriózních investorů se Bitcoinu vyhýbá jako čert kříži: „Je to příliš riskantní do něj investovat a rodina, co to zkusí, musí být připravena na to, že přijde o všechno!" a označuje Bitcoin za další rafinovaný Ponziho systém.

Bitcoin je ovšem stále jedna z příležitostí, jak se stát multimilionářem. A že spousta slavných lidí do něj již investuje a má v něm peníze: Bill Clinton, Al Gore a další. Kryptoměny jsou dnes již fenoménem doby a dalším velkým trendem naší civilizace, něco jako je internet.

Odkud pramení hlavní popularita kryptoměn je jasné – nekontroluje je žádná banka a ani stát (obvykle, jsou i výjimky státních měn). Stále se ale potvrzuje i to, že jde o ideální nástroj pro zloděje. Perou se skrze ně špinavé peníze apod. Což je i důvod, proč ho ještě řada brokerů nepřijímá. Skladovat Bitcoin je jako minové pole: když nevíte, co děláte, někdo může přijít a hacknout váš účet.

Suma sumárum, klesající Bitcoin je podle jiných skvělý čas k investici, protože bude opět stoupat (někteří optimisté tvrdí, že by jen letos mohl být na hodnotě 50-100 tisíc USD za jeden) – povědomí o něm je stále větší po celém světě a i trend je jasný – kryptoměny nikam nezmizí, ba naopak, bude jich stále více. Musel by proto získat 483 až 1066 procent v deseti měsících. Takové věci se u běžných akcií stát nemohou – ten největší růst podobného typu u akcií byl jen 57 %. Zatím se ale na kryptoměny dívá skrze prsty i Facebook (zákaz reklam na kryptoměny) a další velké banky.

Bitcoin dnes samozřejmě není jediná kryptoměna, máme tu i Ethereum, Ripple nebo Dash. I na těchto méně známých se dá potenciálně vydělat až 3 tisíce procent, stejně, jako se to stalo na Bitcoinu. 99 % z těchto měn prý ale spadne a shoří. Lze se dát i na mining (těžbu), s návratností 144 procent, k čemuž stačí PC a registrace, za měsíc se tak dá vydělat nějakých 900 USD. Kryptoměnami by mohla též silně zamávat regulace ze strany všelijakých mezinárodních institucí. Jedno je jisté – o kryptoměnách (a šokujících aférách okolo nich) jsme neslyšeli ani zdaleka naposledy.

Ať je váš plán již jakýkoliv, pamatujte, že stejně rychle, jako vás mohou kryptoměny učinit bohatým, tak vás mohou lusknutím prstů změnit na kybernetického žebráka.

Mohlo by vás zajímat

Reklama