Půjde novému iPhonu po krku kromě Samsungů i revoluční model od LG?

 
Další 1 fotografie v galerii
Bude LG V30 černým koněm podzimního trhu mobilních telefonů? / Archiv LG
Letos na podzim se na poli nejvyspělejších smartphonů očekával souboj nového iPhonu 8 a Samsungu Galaxy Note 8. Po velmi úspěšném představení na veletrhu IFA se zdá, že se může u zákazníků smát nečekaně ten třetí - tedy nový LG V30, který se může pochlubit, kromě jiného, OLED FullVision displejem.

Již několik modelů od LG stály za pozornost (minimálně modely LG G6 a LG Q6), ovšem LG V30 patří mezi skutečnou špičku. Například objektiv se světelností F1.6 (!) se skleněnou čočkou, šestipalcová úhlopříčka displeje OLED FullVision s rozlišením 1440 x 2880 bodů, nebo dosud u mobilů nebývalé možnosti při nahrávání videozáznamů, i díky novým funkcím Cine Effect a Point Zoom.

Zejména funkce Point Zoom, jež nabízí plynulé zoomování na jakýkoliv objekt pomocí ovladače Zoom Slider bez ohledu na polohu objektu ve snímku, bude uživateli určitě hojně využívaná. 

Co se týká designu, tak oproti loňské V20 byly horní a dolní zkosená hrana zmenšeny o 50 procent, kvůli maximalizaci zobrazovací plochy displeje bylo i logo LG přemístěno ze spodní části displeje na zadní stranu telefonu. Obrazovka u V30-ky je založena na technologii plastových OLED displejů známé jako P-OLED. P-OLED vzniká umísťováním pixelů na plastový substrát, který je pevnější než skleněná základna. Displej je navíc chráněn sklem Corning Gorilla Glass 5 s technologií odolnou proti rozbití. Použití pokročilé technologie zapouzdření pixelů by podle výrobce mělo zmírnit problémy s poklesem svítivosti, které sužovaly technologii OLED v minulosti.

Novinku musíme pochválit i z hlediska pořizování fotografií, protože použitý duální fotoaparát modelu V30 má největší clonu a nejsvětelnější objektiv (F1.6), jaký byl kdy u smartphonu použit. V porovnání s běžným objektivem se světelností F1.8 dodává senzoru o 25 procent více světla. Použitá skleněná čočka má pak větší schopnost sběru světla než plastová čočka a také lepší reprodukci barev. Optická i elektronická stabilizace obrazu je samozřejmostí, stejně jako možnost vyvážení bílé a nastavení rychlosti závěrky, clony a citlivosti snímku (ISO).

Praktická je také funkce "Skenování obličeje", kdy model V30 můžete okamžitě odemknout pomocí předního fotoaparátu, i když je displej telefonu vypnutý, není tedy potřeba telefon ručně aktivovat. Funkce "Rozeznání hlasu" pak zase umožňuje odemknout zařízení pomocí kombinace hlasu uživatele a vlastních klíčových slov.

Mohlo by vás zajímat

Reklama