Přinášíme několik tipů, jak si správně vybrat tiskárnu do domácnosti

Když kopírujete častěji, oceníte multifunkční tiskárnu s kopírkou a skenerem / Pixabay
Jak se zorientovat v širokém portfoliu modelů různých značek dostupných na tuzemském trhu, abyste vybrali tu pravou tiskárnu? Nejprve si musíte uvědomit, jak často budete tisknout a co.

Až si půjdete pořídit tiskárnu, je důležité zohlednit, zda budete tisknout černobíle, nebo barevně. Pokud tisknete pouze černobíle, je zbytečné připlácet za barevný inkoust, který může v případě delší nečinnosti vyschnout.

Na druhou stranu stále více lidí si doma tiskne barevné fotografie. V tom případě byste kvůli jejich kvalitě měli vsadit na inkoustovou tiskárnu. I s fotopapírem vás totiž vyjde jeden snímek levněji, než v případě fotolaboratoře.

Dále byste měli při výběru zvážit, jak často kopírujete a skenujete. Pokud pouze párkrát do měsíce, vystačíte si s mobilní aplikací, která umožňuje dokument vyfotit a upravit tak, aby byl použitelný k posílání e-mailem nebo k tisku. Když kopírujete častěji, oceníte multifunkční tiskárnu s kopírkou a skenerem.

Moderní tiskárny pracují na úrovni doby. Připojíte je jednoduše k síti ať už pomocí kabelu nebo Wi-Fi. Stejně snadno si vytisknete fotografie přímo z mobilu nebo fotoaparátu. Vyšší modely mají LCD displej, který umožní vše nastavit přímo na tiskárně bez nutnosti použít počítač.

Pokud vytisknete méně než pět stran měsíčně, lze doporučit koupi levnější tiskárny do 2.000 korun. Neměli byste zapomenout na to, že inkoust v zařízeních, která nepoužijete déle než měsíc, zasychá. Z toho důvodu je vhodné zvážit nákup laserové tiskárny, jež fungují na jiném principu a inkoust nevyužívají.

Jestliže tiskárnu bude využívat celá rodina, doporučujeme se poohlédnout po barevné multifunkční tiskárně, jež je zároveň i kopírkou a skenerem. Pro hudební fanoušky je zajímavý potisk CD, jiní ocení tisk poštovních obálek, nálepek nebo většího formátu A3.

Mohlo by vás zajímat

Reklama