Několik praktických tipů, jak rychle přejít z iPhone na Android a naopak

Androidům se daří nejen na mobilech, ale pomalu proniká i na desktopy / Pixabay
Jste toho názoru, že vám platforma Apple iOS již nemá co nabídnout a přemýšlíte, že byste zkusili nějaký ten Android. A stále vám kdesi v hloubi duše hlodá, že to nebude nic snadného?

Uživatelé iPhonů se kdysi (a upřímně, dost po právu…) dívali na lidi od Androidu dost z patra s jejich minimálním trhem. Dnes je však situace zcela jiná: Androidům se vysloveně daří nejen na mobilech (desítky a desítky velmi slušných strojů na výběr), ale pomalu proniká i na desktopy.

Existují i androidí phablety a smartphony s 21 Mpix aparáty a 6“ OLED panely a kdejaký model vydrží již několik dní díky skoro 4000 mAh akumulátorům. Za podobné situace je touha po změně a něčem novém opravdu pochopitelná. Možná vám vadí, jak moc pevně drží Apple iOS v rukou? Platforma Android je na první pohled solidně rozbitá: tisíce verzí OS běžící na stovkách modelů – ale stejně jako u Linuxu nebo Windows, ze stejného důvodu je i o to více otevřená změnám.

Zdůrazňujeme ovšem, že otevřenost není nijak garantována. Závisí to výrobce od výrobce, takže je třeba hledat, klást dotazy a sbírat informace. Každý z Androidů je jinak vyrobený i koncipovaný, takže i zdánlivě stejné modely se mohou pod kapotou dost lišit. Drtivá většina výrobců se spokojí jen s tím, že pře-skinuje tradiční Android OS a přidá firemní bloatware, co stejně nikdo nepotřebuje a maže jako první. Za konstelace, že skutečně chcete mít ale opravdu garanci updatu a ten nejčistější androidí zážitek z nejnovějšího OS, pak nezbude, nežli vybrat produkt přímo od Google. Například model Google Pixel 2, anebo Google Pixel XL 2.

Takže, řekněme, že již máte vybraný ideální androidí smartphone právě pro vaše potřeby, jak dál? Investovali jste přece jen během let do platformy Apple iOS nemálo času a peněz, takže, jak se s tím vším poprat bez jakýchkoliv slz?

Připravte váš iPhone na přechod

Paradoxně, je to právě firma Apple, jenž poskytuje majitelům Androidů (viz aplikace „Move to iOS“ na Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios&hl=en) cestu, jak se naopak dostat z Androidu na Apple iOS a asi vás nijak nešokuje informace, že opačnou aplikaci Apple opravdu nenabízí. A když přijde na toto téma, on to tak nedělá bohužel ani sám Google. Prostě nezbude, nežli si jisté základní kroky projít sám (a ano, bude nutné znovu nainstalovat či rovnou zakoupit nové licence pro stejné aplikace).

Přesun textových zpráv

Tento typ informací bude náročnější, protože je nijak nepodporuje ani Google ani Apple, takže jednomu nezbude, nežli sáhnout po aplikaci třetí strany. Freeware aplikace iSMS2droid - iPhone SMS Import (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.faked.isms2droid) to ale hladce zvládne poté, co se chvíli „povrtá“ ve vaší poslední záloze iTunes z iPhonu. Samsung Smart Switch Mobile (https://r.zdbb.net/u/3as5) to svede též, ale logicky vás omezí jen na Androidy ze stáje Samsungu.

Sladká hudba pro vaše uši

Asi to nejjednodušší, co můžete udělat, tak je poslouchat hudbu z aplikace iTunes pomocí Hudby Google Play (https://play.google.com/music/listen?u=0#/sul). Pak ho nasměrujete na váš iTunes zdroj a je to.

Další možností je prostě si na Androidu předplatit službu Apple Music (ano, jde i z Androidu) za 10 USD měsíčně a máte streamovací práva na celý jejich archiv.

Zamračeno aneb „Cloudová záloha“

I když zde není dedikovaná aplikace pro přechod od Google, nevadí to, protože je tu snad ještě něco lepšího: Google Drive ve verzi pro iOS (https://itunes.apple.com/us/app/google-drive-free-online-storage/id507874739?mt=8)! Pak už jen stačí ve vašich iOS aplikacích vyexportovat soubory jaké chcete (namátkou vaše kontakty se dají vyexportovat jako vCard *.VSF soubor, jenž pak importujete do svých Google Kontaktů).

Toto je mimochodem cesta, kterou doporučuje i oficiální tým za Androidem (viz jejich přehledný návod zde: https://www.android.com/switch/).

Jde to i kabelem…

Pokud přesunujete na zařízení od Samsungu a jeho stroje řady Galaxy, máte štěstí, jelikož jejich aplikace Samsung Smart Switch (http://www.samsung.com/cz/support/smartswitch/) umí přesunout vše podstatné: videa, fotky, kontakty, i zprávy. Vše kupodivu funguje i na zařízeních řady Blackberry, Windows Mobile a obvykle i u jiných Androidů. Obsluha již nemůže být snazší - jenom „odfajfkujete“, co chcete a je to. Jediné, co budete potřebovat k přenosu, je USB On-The-Go (OTG) kabel, PC vůbec není potřeba.

Mohlo by vás zajímat

Reklama