Proč byste měli přejít na nový iOS 11? Přináší klid při řízení auta i možnost psaní jednou rukou

iOS 11 opět zvedá laťku mobilního operačního systému / Apple
Máte pocit, že skutečně dokonale ovládáte Apple iOS za ta léta, co ho používáte? O tom si samozřejmě netroufáme pochybovat, ale faktem je, že se s každým novým updatem objeví pěkná řádka nových funkcí, jenž pro některé mohou být skutečně klíčovým faktorem k jeho přechodu na platformu iOS 11.

Proč ho tedy zvolit a co zde najdete? 

1. Automatické smazání nepotřebných věcí

Vaše první zastávka v iOS 11 by měla vést do Settings > General > iPhone Storage > Offload Unused Apps a zde si smažte, co vás nezajímá. Mimochodem, data z nich stále zůstanou uložena, kdybyste později snad změnili názor...

2. Vyházejte 32bitové aplikace

Další kroky nechť míří do Settings > General > About > Applications, kde najdete seznam aplikací, jenž nejsou s iOS 11 kompatibilní. Jde o normální evoluční přechod z 32 bitů na 64 bitů, což cca 180 tisíc aplikací +/- nepřežije.

3. Nastavte video i grafiku na lepší efektivitu

iOS 11 nově podporuje i lepší kodeky pro audio i video a grafiku, takže mrkněte do Settings > Camera > Formats > High Efficiency a tam si nastavte HEIF (High Efficiency Image Format) a HEVC (High Efficiency Video Coding), jenž oba zabírají proti JPEGům cca půlku při stejné kvalitě. Vše se dá se nastavit i zpátky.

4. Automatické odpovídání na hovory

Pokud chcete vždy s každým hovořit, pak zde se dá (Settings > General > Accessibility > Call Audio Routing > Auto-Answer Calls) nastavit čas automatické odpovědi.

5. One Finger Keyboard – Jednoprstová klávesnice

Apple konečně zabudoval i obdobu thumb-boardu do vestavěného QuickType. Podržte prst na Emoji ikoně a rázem se vedle objeví malé klávesničky.

Dá se nastavit i stabilně: a to zde - Settings > General > Keyboards > One Handed Keyboard.

6. Vypnutí bez tlačítka

Máte rozbitý On/Off knoflík? Žádný problém! Vše se dá po novu provádět i softwarově a to v sekci Settings > General > Shut Down. Objeví se pak obvyklé vypínací menu atd.

7. Aktualizace pouze z konkrétní Wi-Fi

Tato funkce slouží k automatické aktualizaci aplikací, kde se již naštěstí ale dá vybrat, jaké k tomu použít připojení. To je v Česku zaneřáděném FUPy stále dost nezbytnost: koukněte do Settings > General > Background App Refresh > Background App Refresh a změňte dle libosti (jen Wi-Fi, zcela Off, …).

8. iPhone pozná, když řídíte

Váš mobilní miláček nyní pozná, že řídíte, a přestane vás vyrušovat hovory, zprávami a oznámeními. Když vás někdo bude shánět, dostane automatickou notifikaci, že jste za volantem.

Mohlo by vás zajímat

Reklama