Hlídat si váš srdeční tep můžete pravidelně a snadno s pomocí chytrých hodinek

Na displeji se vám zobrazí tep aktuální, odpočinkový nebo při chůzi / Pixabay
Potřebujete pravidelně kontrolovat z nějakého důvodu váš tep? Jedno zařízení, které to umí a to velmi snadno, jsou chytré hodinky Apple Watch, jež jsou vybaveny vlastní aplikací „Heart Rate monitor“.

Chytré hodinky vám automaticky neustále zobrazují tep, ať již cvičíte nebo jste právě dokončili nějakou fyzickou aktivitu. S verzí systému watchOS 4 můžete zobrazovat tep aktuální, odpočinkový a při chůzi, navíc vše pěkně porovnat. Též se dají nastavit tak, aby vás upozornily na případné dramatické změny.

První věcí, co musíte udělat, je ověřit si, že již máte aktualizované hodinky na Apple Watch watchOS 4.0. Na hodinkách si otevřete aplikaci Smart Watch a zde zvolte General > Software Update. Když vám aplikace řekne, že máte watchOS 4.0, můžete pokračovat.

Pro zobrazení vašeho aktuálního tepu, se vraťte na Home obrazovku, klepněte na ikonu se srdíčkem a je to. Pokud jste ještě Heart Rate nepoužívali, tak vás systémová zpráva upozorní, co Heart Rate umí.

Během úvodního představení se dá mimochodem nastavit i to, zda vás mají upozornit tehdy, když vám tep klesne pod 120 tepů a jste neaktivní déle jak 10 minut. Zapněte ano.

Aplikace nyní zobrazuje váš aktuální srdeční tep. Za pomoci swipe-pohybu změníte data i na klidový tep a průměrný dnešní tep a zpět, jak chcete a potřebujete. Když klepnete na „Current“ v horní části displeje, tak uvidíte všechny tři zároveň.

Mohlo by vás zajímat

Reklama