Pro náročné fotografy: Nový objektiv s vysokou světelností a rychlostí ostření

 
Další 1 fotografie v galerii
Systém ostření spolupracuje s novým procesorem systému EOS R s vyšší rychlostí přenosu dat / Canon
Na tuzemský trh přichází nový objektiv značky Canon, 85mm f/1,2L s označením RF 85mm F1,2L USM. Tento objektiv nabízí dosud nejvyšší rozlišení ze všech skel této značky a vyznačuje se vysokou světelností a rychlostí ostření. Je proto ideální například pro portrétní fotografii.

Nový RF 85mm F1,2L USM je po modelu EF 35mm f/1,4L II USM druhým objektivem Canon vybaveným optickou technologií BR, která účinně potlačuje longitudinální chromatickou aberaci, kterou nelze zcela odstranit kombinací tradičních optických prvků, a tím zlepšuje rozlišení a ostrost. Asférické optické prvky a prvky s velmi nízkým rozptylem korigují zkreslení a zajišťují mimořádně kvalitní kresbu.

Objektiv RF 85mm F1,2L USM patří mezi nejsvětelnější objektivy Canon s automatickým ostřením určeným pro plnoformátové systémové kompakty této značky. Díky vysoké světelnosti tento krátký teleobjektiv ve spojení s technologií automatického ostření Dual Pixel CMOS AF umožňuje pořizovat působivé snímky s nízkou hloubkou ostrosti, atraktivním bokehem a odděleným pozadím.

Fotografovaný předmět ostře vystupuje z obrazu a devítilamelová clona vytváří jemně rozostřené pozadí ideální pro portrétní fotografii. Objektiv propouští na snímač o 50 % více světla než objektiv se světelností f/1,4 a usnadňuje fotografování za náročných světelných podmínek s nízkou hladinou osvětlení – až na úrovni -6EV (EOS R), respektive -5EV (EOS RP).

Objektiv RF 85mm F1,2L USM je vybavený stejným kroužkovým ultrazvukovým ostřicím motorem typu USM jako objektiv RF 50mm F1,2L USM, který zajišťuje rychlé a přesné ostření včetně průběžného přeostřování při pohybu fotografovaného předmětu v záběru. Systém ostření spolupracuje s novým procesorem systému EOS R s vyšší rychlostí přenosu dat. Výsledkem by tak mělo být skutečně velmi rychlé ostření.

Součástí objektivů řady Canon RF je programovatelný ovládací prstenec, který slouží k nastavení času, clony, citlivosti nebo korekce expozice. Objektiv je vybavený také prstencem pro ruční ostření, který lze použít za všech okolností i bez přepínání do manuálního režimu. Cena objektivu bude na tuzemském trhu 77 890 korun.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama