HP ZBook X2: Ani notebook, ani tablet, ale pracovní stanice se špičkovým výkonem!

Novinka představuje nejvýkonnější model svého druhu na světě / HP
Minulý měsíc představila společnost HP na konferenci Adobe Max nový konvertibilní/hybridní notebook 2 v 1, a to nejvyšší profesionální třídy označený jako HP ZBook x2.

HP si evidentně s tímto modelem hodně věří, jelikož o něm prohlašuje, že jde o nejvýkonnější "rozdělitelné" přenosné PC/Tablet a notebook na světě, jenž byl specificky vytvořen pro potřeby digitálního videa, 3D animací a tvůrce grafiky obecně.

Již CPU naznačuje, že HP ZBook x2 nebude žádná padavka: procesor je tu v podobě Intel Core i7-8650U (maximum), jemuž sekunduje ve funkci 32 GB DDR4 RAM. Určitě neurazí ani grafická karta Nvidia Quadro M620 a SSD disk (skrze PCIe NVMe M.2), jenž pojme pěkných 2 TB dat. Displej je typu IPS DreamColor, má velikost 14“ a rozlišení 4K. Zní to sice úžasně, ale také to vyžaduje výkonné chlazení, které zde je logicky aktivní a nikoliv pasivní.

Výrobce vybavil model celkem dvojicí portů USB Typu C, je tu i Thunderbolt 3 a HDMI 1.4., nechybí však ani USB 3.0 a kombo-jack pro audio vstup i výstup. Výbavu doplňuje také čtečka SD karet a Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac (duální), Bluetooth 4.2, 2 x 720p kamera, zabudovaný stojánek - a to vše poběží na Windows 10 Home, Pro a k dispozici je i FreeDOS 2.0.

Když nepočítáme klávesnici, je tento zajímavý kousek vybaven ještě stylusem, jenž svede na 4096 úrovní tlaku. Podotýkáme ovšem raději, že to není žádný lehoučký drobeček (přece jen splňuje i „odolnostní standardy“ na vojenské použití). Jeho cena pak začíná na 1749 USD (přes 38 tisíc korun), to se ale stále ještě bavíme jen o základní verzi.

Mohlo by vás zajímat

Reklama