Tak tohle bude šok pro všechny jablíčkáře! Nejdražší iPhone historie, nový model X, snadno rozbijete

 
Další 3 fotografie v galerii
Nádherný, technologiemi nadupaný, ale křehký? / Apple
Chytrý telefon iPhone X ještě není na trhu ani 14 dní a už se objevují první trhliny na pověsti této vlajkové lodi společnosti Apple. O potenciálním nebezpečí jeho revoluční funkce Face ID jsme už psali, tentokrát však jde ještě o něco závažnějšího.

Od modelu za téměř 35.000 Kč asi většina uživatelů očekává, že mu vydrží co možná nejdéle. Samozřejmostí je sice to, že se ke svému mobilnímu miláčkovi budete chovat jako v bavlnce, přesto se může leckomu snadno stát, že mu smartphone například upadne na zem.

Přesně kvůli takovýmto situacím probíhají testy obdobné těm, jež provedla před pár dny technologická společnost SquareTrade. Ta například vyzkoušela, jak dopadne (doslova) iPhone X, když ho upustíte z výšky 1,83 metru.

Celková oprava telefonu se může vyšplhat až na 80 % jeho ceny!

Pokud spadne na OLED obrazovku, tak ta bohužel tento náraz nevydrží, navíc po tomto testu přestala u modelu zcela fungovat nová technologie rozpoznávání obličeje telefonu Face ID.

Pro uživatele je ovšem ještě více zarážející zpráva, že dle dostupných informací by si Apple za opravu takto poškozeného mobilního telefonu naúčtoval 279 dolarů za výměnu přední obrazovky a 549 dolarů za další opravy (týkajících se celkové funkčnosti telefonu). Takže kompletní oprava by se mohla vyšplhat až na neuvěřitelných 828 dolarů (cca 18.000 Kč).

Jistou náchylnost na roztříštění přední i zadní skleněné strany tohoto krasavce naznačovali již někteří recenzenti, kterým se podařilo ho náhodou upustit, a to i z relativně malé výšky, přičemž došlo k rozsáhlé destrukci. Tyto pochyby o odolnosti novinky nyní tedy potvrdil speciální test od SquareTrade - naopak potvrdilo se prakticky do písmene tvrzení výrobce, že model X vydrží bez následků delší dobu (třeba i metr) pod vodou.

Pokud si tedy chcete i nadále pořídit tuto nejnovější technologickou novinku, tak si určitě nezapomeňte zakoupit i nějaké to odolné pouzdro. Byla by jistě škoda přijít o pravděpodobně nejkvalitnější mobilní OLED obrazovku, která nabízí 100% barevné podání srovnatelné v tuto chvíli snad jen s těmi nejdražšími televizory na trhu, hned po pořízení.

Další vychytávky, jako je uživatelsky pohodlná technologie bezdrátového nabíjení nebo zmíněné nejbezpečnější odemykání telefonů současnosti pomocí systému TrueDepth Camera, jenom potvrzují, proč je tento model tak výjimečný, a to i přes svou křehkost, jež odhalily poslední testy.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama