Televizor The Frame, který se umí proměnit na obraz, je nyní v prodeji i v Česku

 
Další 3 fotografie v galerii
Rám obrazovky tvoří skutečná rámová konstrukce / Samsung
Nový televizor The Frame společnosti Samsung má dvě podoby: Když je zapnutý, jde o standardní televizor, po vypnutí se změní na obraz. Víme, kolik bude stát v tuzemských obchodech.

Televizor The Frame nabízí dostatečně vysokou obrazovou kvalitu zajišťovanou technologií QLED, která dokáže zobrazit vyšší kontrast, hlubší a tmavší černé odstíny, pokrýt 100 % barevného prostoru při jakékoliv úrovni jasu a netrpí vypalováním obrazu tak, jak tomu může být u jiných technologií. 

The Frame se odlišuje od ostatních modelů na první pohled. Rám obrazovky tvoří skutečná rámová konstrukce, jaká se používá k zarámování obrazů, která je navíc vyměnitelná. Zákazníci mají na výběr ze čtyř barevných dekorů – hnědé, béžové, bílé a černé.

Cena vyměnitelného rámečku je 2 490 Kč v případě úhlopříček 43 a 49 palců a 3 490 Kč pro 55 a 65palcovou obrazovku. Pokud vás omrzí jedna z barev, můžete ji vyměnit za jinou. Celá výměna přitom zabere jen několik sekund.

Aby se nepokazil dojem z takto umístěné obrazovky, je The Frame standardně vybaven držákem pro bezmezerovou instalaci na stěnu a připojen pouze jedním, téměř neviditelným kabelem One Invisible Connection, který do televizoru přivede kromě obsahu i elektrickou energii. The Frame můžete umístit i na speciální stojan Studio Stand, který připomíná stojan na malířské plátno jako ve skutečné galerii.

Pokud se televizor The Frame právě nepoužívá ke sledování televizního vysílání nebo filmů, zobrazuje v Režimu umění fotoreprodukce obrazů nebo umělecké fotografie, a dokáže tak proměnit obytný prostor na uměleckou galerii.

Snímač jasu, kterým je The Frame vybaven, umožňuje upravit barevné podání tak, aby se přizpůsobilo jasu v místnosti a dosáhlo se tak optimálního zobrazení uměleckého díla na obrazovce televizoru. Také je možné si nastavit, jak dlouho se mají obrazy zobrazovat v případě, že v místnosti nikdo není, o což se stará pohybový senzor.
 
K dispozici je sedm možností zobrazení fotografií a deseti barevných podkladů. Na jedné obrazovce tak můžete mít až tři fotografie, nebo jednu rozdělenou do tří částí jako triptych, panorama či mix.

Model Samsung The Frame je na českém trhu již v prodeji, a to za 24 990 Kč (43″ úhlopříčka), 29 990 Kč (49″ úhlopříčka), 34 990 Kč (55″ úhlopříčka) a 44 990 Kč (65″ úhlopříčka).

Mohlo by vás zajímat

Reklama