S chladničkou Family Hub přichází umělá inteligence až do kuchyně

Vnitřní prostor chladničky monitoruje kamerový systém ViewInside / Samsung
Samsung představil nejnovější verzi chladničky Family Hub. Nabízí nové inteligentní funkce, které dovedou výrazně zjednodušit a zautomatizovat nakupování potravin a další každodenní činnosti a dokonale se přizpůsobí uživatelům.

Ve vnitřním prostoru chladničky například najdete kamery s umělou inteligencí, ve výbavě nechybí systém inteligentního plánování nákupů ani recepty šité na míru jednotlivým uživatelům. Nové Family Hub navíc umožní rodinám sdílet multimediální zábavu nejrůznějšího typu a ovládat různá zařízení v propojené domácnosti. 

Nová verze chladniček Family Hub nabízí vyšší míru personalizace než dřív – uživatelé tak stráví míň času přípravou jídla a o to déle si ho budou moct vychutnat. Celý proces je přizpůsobený na míru majiteli – aplikace Smart Recipes doporučuje recepty podle jeho chuti, chladnička navrhuje týdenní jídelníček podle toho, jaké potraviny v sobě zrovna má, a podle aktuální situace umí sestavit i nákupní seznam. 

Vnitřní prostor monitoruje kamerový systém ViewInside, ovšem v nové podobě s novou inteligentní technologií rozpoznávání obrazu. Díky ní kamery automaticky prozkoumají jednotlivé potraviny v lednici, zjistí, o jaké produkty jde, a posílají majiteli hlášení, co v chladničce přibylo nebo ubylo.

Také aplikace Meal Planner je inteligentnější než dřív – funkce Quick Plan nabídne recepty na celý týden po jediném kliknutí. Nová technologie Whisk zase umožňuje naplánovat velkou hostinu (nebo až týdenní jídelníček) podle toho, kolik čekáte hostů. Automaticky upraví recepty a připraví nákupní seznamy s potravinami, které k přípravě daných lahůdek potřebujete. 

Aplikace Family Board umožňuje členům rodiny na této virtuální nástěnce sdílet například své oblíbené písně či fotografie, a připomenout si tak třeba společně strávené chvíle. Nová verze Family Board poprvé podporuje i video – záznamy lze na lednici posílat rovnou z chytrého telefonu, a ještě tím vylepšit společné zážitky. 

Nově můžete v domácím prostředí sledovat a ovládat různé věci přes řadu produktů kompatibilních se standardem SmartThings: zapínat a vypínat světla, sledovat, kdo zvoní u dveří, nastavovat teplotu v jednotlivých místnostech nebo zamykat vchodové dveře. Nový widget SmartThings Video umožňuje sledovat najednou obraz z několika bezpečnostních kamer. Z pohodlí kuchyně tak máte přehled o celém domě či bytě.

Mohlo by vás zajímat

Reklama