Vychytávka pro unavené řidiče! Tahle kamerka vás včas varuje před mikrospánkem i při vybočení z jízdního pruhu

 
Další 1 fotografie v galerii
V pořízeném záznamu jsou uloženy údaje o souřadnicích GPS a rychlosti / Pixabay
Každá vychytávka, která dělá jízdu na našich silnicích bezpečnější, stojí za naši pozornost! A nová palubní kamera MiVue 786 WIFI toho umí skutečně dost.

Tato kamera je vybavena 2 MPix snímačem a 140° širokoúhlým objektivem, přičemž umožňuje nahrávat obrazový záznam ve vysokém rozlišení 1080p full HD s frekvencí 30 snímků za sekundu.

Na pořízeném záznamu tak bez problémů rozeznáte poznávací značky, dopravní značky a značení, které můžete využít, když budete chtít prokázat, že vzniklou kolizi na silnici zavinil skutečně někdo jiný, než právě vy. Výhodou je, že kamera MiVue 786 WIFI nahrává dostatečně zřetelně i za špatných světelných podmínek.

Ještě důležitější je to, že novinka je vybavena řadou upozornění týkajících se samotné bezpečnosti jízdy. Například je vybavena systémem ADAS (Advanced Driver Assistance System) včetně funkcí varování při vybočení z jízdního pruhu, varování před čelním střetem a varování před mikrospánkem řidiče.

V případě kolize či havárie G–sensor kamery zaregistruje náhlou změnu pohybu, resp. náraz a automaticky spustí tísňový záznam události, který nelze přepsat. Nad zapínáním kamery nemusíte přemýšlet - když do ní vložíte SD kartu a připojíte ji ke zdroji napájení ve vašem vozidle, tak kamera začne automaticky nahrávat, jakmile nastartujete motor.

V každém pořízeném záznamu jsou uloženy údaje o souřadnicích GPS a vaše rychlost, což se dá v případě potřeba využít také jako důkaz. Praktické je, že modul GPS je celý uložen uvnitř jednotky. GPS umožnuje také nastavení varování při překročení dané rychlosti.

Někdy však nejde jen o záznam jako důkaz při nehodě, ale můžete si třeba nahrávat jízdu pěknou krajinou. Pak jistě využijete možnost streamovat z autokamery přímo na internet, například na sociální sítě.

Právě možnost živého vysílání přes Facebook pomocí aplikace MiVue Pro dělá z kamerky skutečně povedenou vychytávku, jež si můžete na tuzemském trhu pořídit za cca 4.300 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama