Na našich silnicích ji dnes potřebuje každý řidič: Co by měla umět moderní autokamera?

 
Další 2 fotografie v galerii
Má vaše autokamera dostatečně velký úhel záznamu? / YouTube
Žijeme ve světě všudypřítomných kamer a digitálních fotoaparátů. Jsou dnes všude – v mobilech, na ulicích, ve dronech poletujících za okny, lidé s nimi jezdí na kole na hlavě do práce a vůbec, dělají i věci dříve nezvyklé.

To, že hlídají kamery pořádek v obchodech, to není nic neobvyklého, ale díky jejich stále rostoucí oblibě dnes hlídají i v autech (slouží též jako důkaz, kdo do koho vrazil, ochraňují před zloději, ale i před tím, aby vám neuniklo okolo něco důležitého - třeba takový meteor, nebo tornádo).

A co by měla umět taková moderní autokamera?

1. Napájení – vyžaduje většinou výhradně 12 V (nejideálnější asi přes cigaretový zapalovač). Většina z autokamer disponuje i záložní baterií, takže je to určitě dobré sledovat, pokud je to pro vás důležitý faktor. A to vůbec nemluvíme o tom, jak je to užitečné, když chcete s kamerou někam vyrazit i mimo auto.

2. Stálé nahrávání – je fajn mít autokameru, jež si sama hlídá a podporuje režim pomalého přepisování starých dat (nejdříve přepíše nejstarší záznam atd., a to zcela automaticky).

3. Nahrávání nehod – většinou bývá spuštěno detektorem G přetížení.

4. Stálé nahrávání i bez autobaterie – čím větší akumulátor v kamerce, tím lépe.

5. Rozumně velký úhel záznamu – proč se spokojovat s kamerou s 90° záběru, když můžete mít 120-140°, anebo dokonce i 160-170°?

6. Denní i noční režim – nahrávání v noci může mít u levnějších modelů určitá negativa.

7. MicroSD slot – většina dobrých prodejců kamer ke svým modelům dodává i kvalitní modely microSDHC/XC karet.

8. GPS tagování – je velmi užitečné, pokud máte u určitého záznamu, jak GPS polohu, tak i přesné datum. Policie (a ani my) si lepší důkaz dnes prostě neumíme představit,

9. Nahrávání ve dvou kanálech – jestliže máte v plánu používat dopřednou i zadní kamerku, musíte si pořídit takový model, jenž to podporuje (to celkem logicky přidá na ceně a kabelech, pokud to nefunguje přes Wi-Fi). Vše se nicméně dost liší podle výrobce a konkrétní produktové řady, některé mají další kamerku za extra příplatek.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama