Odebírejte elektřinu konečně chytře! Ušetřit můžete snadno tisíce korun

 
Další 1 fotografie v galerii
Vytvořte si domácí chytrou síť / AirLive
To, jak uspořit energii, a tím pádem i stav vaší peněženky, patří k nejfrekventovanějším tématům právě nyní, na startu zimní sezóny. Výše nákladů na elektřinu nebo plyn totiž zajímá asi každou domácnost.

Důležité je nejenom vybrat si nejvýhodnější tarif odběru energie právě pro vaši domácnost, ale také výběr správných spotřebičů. Pokud se podíváme například na spotřebu elektrické energie, tak až pětinu "protočíte" v kuchyni na chlazení, resp. mrazení. Proto právě při výběru nové ledničky je podstatné zkontrolovat, zda spadá do nejšetrnější energetické třídy A+++. Pokud si totiž například koupíte běžné "A", tak spotřebujete jenom u této jedné ledničky až o 50 % více elektrické energie. 

Energetickými třídami to ovšem nekončí - do bytu si můžete nově pořídit i tzv. chytrou zásuvku, které často nabízejí možnost bezdrátového spínání spotřebičů a dokonce i monitoring spotřeby elektrické energie. Zásuvku můžete "řídit" i přímo z chytrého telefonu nebo tabletu (aplikace pro Android i iOS je k dispozici zdarma).  

Nyní se na tuzemském trhu objevila například zásuvka Smart Plug SP 101, kterou můžete začlenit do domácí chytré sítě. Tu je možné vybudovat například pomocí výhodné IoT Smart Life sady, kterou společnost AirLive uvedla již také na náš trh.

Tato sada obsahuje vše potřebné pro vytvoření chytré domácnosti a lze ji libovolně rozšiřovat. Díky použité technologii Z-Wave (jednoho z hlavních standardů v IoT) lze do jedné sítě zařadit až 232 chytrých zařízení (zásuvek, senzorů nebo například kamer).

Chytrá zásuvka slouží zároveň jako zesilovač signálu Z-Wave a používá MESH technologii. V domácnosti ji lze použít například k ovládání ventilátorů, přímotopů nebo stolních lamp, zkrátka všech spotřebičů zakončených napájecí šňůrou. Oceníte ji zejména v případech, kdy je elektrická zásuvka špatně dostupná (za skříní, gaučem, pračkou) nebo pokud chcete zařízení, které to samo o sobě neumožňuje ovládat vzdáleně, z pohodlí křesla nebo třeba i když jste mimo domov.

Zásuvka vám navíc poskytne údaje o spotřebě daného zařízení. V případě, že se časem tato spotřeba neúměrně zvýší, můžete jej vyměnit za novější a úspornější.

Zásuvka AirLive Smart Plug se prodává za cca 1 200 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama