Nový rychlý test na COVID-19 umožní diferenciální diagnostiku za 2,5 hodiny

Kromě COVID-19 lze současně se stejným vzorkem otestovat dalších devět respiračních onemocnění / Bosch
Koronavirus SARS-CoV-2 představuje velkou výzvu pro systémy zdravotní péče a zdravotnická zařízení na celém světě. Rychlá diagnostika významně přispívá k omezení rychlého šíření koronaviru v mnoha zemích.

Nový, plně automatizovaný rychlý test COVID-19 od firmy Bosch může zdravotnickým zařízením, jako jsou ordinace, nemocnice, laboratoře a zdravotní střediska pomoci s rychlou diagnostikou. Rychlý molekulární diagnostický test se používá na analyzátoru Vivalytic.

Díky rychlému testu vyvinutému za pouhých šest týdnů může být infekce koronaviru SARS-CoV-2 detekována za méně než dvě a půl hodiny - od odebrání vzorku po výsledek. Další výhodou rychlého testu je to, že ho lze provést přímo v místě klinického ošetření.

Přeprava vzorků, která stojí drahocenný čas, je eliminována. Pacienti rychle získají jistotu o svém zdravotním stavu. Infikované osoby mohou být okamžitě identifikovány a izolovány. U současných testů musí pacienti obvykle čekat na výsledek jeden až dva dny. 

Nový rychlý test je jedním z prvních plně automatizovaných molekulárně diagnostických testů na světě, které mohou používat přímo všechna zdravotnická zařízení. Kromě COVID-19 lze současně se stejným vzorkem otestovat dalších devět respiračních onemocnění, jako je chřipka A a B.

Diferenciální diagnostika také šetří lékařům čas na další testy, rychle jim poskytuje dobře podloženou diagnózu a umožňuje jim rychleji zahájit vhodnou terapii. Nově vyvinutý test by měl být v Německu k dispozici již od dubna, následovat budou další evropské a mimoevropské trhy.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama