Již od zítřka si můžete koupit nový iMac Pro. Nejde mu ovšem upgradovat RAM

 
Další 3 fotografie v galerii
Nový iMac Pro bude velmi drahý, výkonný a tichý společník / Apple
Když nám v červnu na akci WWDC Phil Schiller z Apple ukázal nový iMac Pro, slíbil nám, že se zařízení začne distribuovat již letos v prosinci.

A drží svoje slovo. Od 14. prosince bude tento model totiž dostupný, a to od 5 tisíc USD za model s 8-jádrovým Xeonem, 32 GB RAM a grafikou Radeon Pro Vega 8 GB a 1 TB SSD.

Nový iMac Pro je sám o sobě výborné železo, ale stále není na svém potenciálním maximu: zákazníci si jej mohou zvýšit až na 18-jádrový Xeon (tento typ bude k mání až příští rok), 128 GB RAM, 16 GB GPU a 4 TB. Jak se ale ukazuje, bude to stát ještě něco navíc. Osoba, jež měla možnost si s novou 10-jádrovou verzí již pohrát, tak tvrdí, že rychlost je tu sice úžasná, ale zákazník si to vše nebude moci sám vyměnit. A to mimochodem platí i pro 5K iMac: dvířka pro RAM zmizela, což nepochybně naštve uživatele, co chtějí výkon.

Nový iMac Pro ve Space Gray provedení si ale zasluhuje chválu ještě za další věc – je velmi tichý a to i tehdy, když pracujete s 8K videem a máte jej na stole. A nechybí mu ani černý Lightning kabel, který napájí Magic Keyboard a myš, u Apple poprvé.

Je tu ale stále jistá šance pro lidi, jež chtějí upgradovatelný Mac: Apple totiž již tento rok uvedl, že zhruba v roce 2018 uvede zařízení, jež prý „kompletně přepracuje filozofii Macu Pro". V mezičase vám ale Apple prodá jen 8-jádro za 4 tisíce USD s AMD FirePro D700 GPU. Přesto ale i s vyšší cenou je nový iMac Pro stále lepší nákup: předně, je tady 5K retina displej, a dále čtyři USB-C sloty a Thunderbolt 3. Běžný Mac Pro nemá ani jedno.

Apple ještě neoznámil konečné ceny, ale budou vysoké. Velmi. Jen změna z 8-jádra na 12-jádro u Macu Pro stojí 2 tisíce USD. RAM z 16 GB na 64 GB zase stojí 1200 USD. Za SSD ze 256 GB na 1 TB dáte 600 USD atd. Suma sumárum, za dokonale vyladěný iMac Pro dáte klidně 10-15 tisíc dolarů.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama