Revoluce ve sdílení aut: Nově lze předat vozidlo zcela bezkontaktně

Řešení přináší výrazně větší flexibilitu při sdílení vozu / Pixabay
Česká platforma pro sdílení aut HoppyGo zahájila spolupráci se sítí samoobslužných boxů Keyguru. Díky této praktické novince je předání i vrácení klíčů od vozidla možné i bez nutnosti osobního setkání a sdílení vozů se tak stává výrazně snazší než doposud.

Keyguru pointy slouží jako bezpečnostní schránka pro krátkodobé uložení cenností, díky kterým uživatelé HoppyGo mezi sebou nemusí koordinovat osobní setkání a klíčky od vozu si mohou předat prostřednictvím těchto boxů.

Pro využití služby stačí, aby majitel vozu informoval zákaznické centrum HoppyGo o podrobnostech předání, a nemusí se už o nic starat. „Naše zákaznické centrum rezervuje vybraný Keyguru point, požadovaný čas a obratem pošle majiteli i řidiči unikátní kód, kterým obě strany získají do boxu přístup. Rezervaci je přitom možné realizovat i do hodiny,“ uvedla Kateřina Ehlová z HoppyGo.

Řešení přináší výrazně větší flexibilitu při sdílení vozu, jelikož majitel auta i řidič na sobě mohou být naprosto nezávislí. Pro předání klíčů od vozu si lze zvolit brzké ranní nebo pozdně večerní hodiny, některé boxy jsou otevřené dokonce i non-stop.

Keyguru pointy jsou k dispozici v kavárnách, restauracích, obchodech apod. v Praze a Brně. „Naším cílem je uživatelům zajistit nejvyšší možný komfort. Pokud budou chtít nainstalovat Keyguru point na dalších místech, stačí napsat na zákaznickou podporu HoppyGo a v případě, že se žádostí o danou lokalitu sejde více, zajistíme instalaci,“ dodává Kateřina Ehlová.

Dosavadní způsob předání auta se kromě zefektivnění postupu při předání klíčů změní také v povinnosti nafotit vůz pomocí aplikace HoppyGo, která přechází v tomto případě na řidiče. Jakmile tak učiní, informuje majitele, který fotografie a předání vozu jednoduše schválí a řidič může vyrazit na cestu.

Mohlo by vás zajímat

Reklama