Bič na opilé řidiče: Alcohol Calculator je prostě nepustí za volant jejich auta

 
Další 1 fotografie v galerii
Alkohol má na svědomí jednu čtvrtinu všech smrtelných silničních nehod v EU / Sygic
Známá automobilová navigace "Sygic Car Navigation" poskytuje přístup k GPS mapovacím nástrojům, údaje o dopravě v reálném čase, doporučení pro parkování a také informace o cenách pohonných hmot v reálném čase. To ale není zdaleka všechno.

Jenom v roce 2017 zahynulo na evropských silnicích více než 26 000 lidí. Nežádoucí dopad konzumace alkoholu na bezpečnost silničního provozu je neoddiskutovatelný. Řízení pod vlivem alkoholu má totiž na svědomí zhruba jednu čtvrtinu všech smrtelných silničních nehod v Evropské unii.

S řešením tohoto problému by měla pomoci nová funkce Alcohol Calculator, která bude součástí právě Sygic Car Navigation. Po usednutí do vozu je řidič vyzván, aby odpověděl na otázky - na základě odpovědí pak systém určí, zda řidič nepožil příliš mnoho alkoholu na to, aby mohl bezpečně řídit.

Aplikace Sygic je optimalizovaná, aby umožňovala bezproblémové použití s dotykovou obrazovkou Sync 3 AppLink zatím pouze ve vozech Ford prostřednictvím technologie Smart Device Link. Když řidič po desáté hodině večer nastoupí do vozu a zapne Ford systém infotainmentu Sync3, aplikace se jej zeptá, zda požil nějaký alkohol.

Pokud je odpověď „ano“, aplikace na dotykové obrazovce vozidla zobrazí čtyři jednoduché otázky týkající se pohlaví, hmotnosti, počtu vypitých nápojů a doby od poslední konzumace alkoholu. Na základě odpovědí pak aplikace určí, zda řidiče může bezpečně řídit.

Sygic funkce Alcohol Calculator bude k dispozici, zdarma ovšem pouze pro některé uživatele, s platformami iOS a Android. Stane se další položkou ve výčtu bezpečnostních funkcí integrovaných do navigačních aplikací Sygic zahrnujících Head-up Display pro bezpečné noční řízení a automatická upozornění na rychlostní omezení.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama