Canon EOS C70 jako první kamera systému Cinema EOS využívá bajonet RF

 
Další 1 fotografie v galerii
Malých rozměrů bylo možné dosáhnout díky využití bajonetu RF, který má krátkou sečnou vzdálenost / Canon
Nová kamera EOS C70 jako první spojuje obrazovou kvalitu systému Canon Cinema EOS s přenosností a flexibilitou přístrojů řady EOS R.

Filmování s digitálními zrcadlovkami a bezzrcadlovými fotoaparáty získává na oblibě. EOS C70 propojuje dvě skupiny produktů Canon – kompaktní přístroje s výměnnými objektivy a kamery systému Cinema EOS.

Malých rozměrů bylo možné dosáhnout díky využití bajonetu Canon RF, který má krátkou sečnou vzdálenost. Přestože je nová kamera nejmenším a nejlehčím modelem řady Cinema EOS, nabízí množství funkcí, díky nimž slouží jako univerzální nástroj pro profesionální filmové účely.

Je vybavená 13 nastavitelnými tlačítky, multifunkčním gripem, který usnadňuje ovládání, profesionálními vstupně-výstupními terminály včetně HDMI a 2x mini XLR pro audio a nezávislým systémem chlazení. Nový tenčí systém ND filtrů, který umožňuje prodloužit expozici až o 10 hodnot, poskytuje kameramanům větší kontrolu nad expozicí a hloubkou ostrosti.

Kamera EOS C70 je svým provedením vhodná pro celou řadu účelů, včetně dokumentární tvorby, produkce libovolného rozsahu, zpravodajství a nyní i sociálních sítí, a to díky schopnosti natáčet při orientaci na výšku. Její rozměry a vlastnosti umožňují kameramanům filmovat z ruky, z dronu nebo ze stabilizátoru, což jim poskytuje vyšší míru tvůrčí svobody.

Model nabízí řadu formátů pro záznam na SD karty – včetně 4K až 120 sn./s s 10bitovou barevnou hloubkou 4:2:2 ve formátu XF-AVC (All-I nebo Long-GOP) a MP4 v HEVC (H.265) nebo H.264. 

EOS C70 využívá snímač typu Super 35mm Dual Gain Output (DGO), který poskytuje dostatečnou obrazovou kvalitu s dynamickým rozsahem přes 16 EV. Díky snímači DGO a výkonnému procesoru DIGIC DV 7 je EOS C70 dobrou volbou i pro profesionální filmaře, kteří chtějí produkovat 4K obsah. Umožňuje také zpomalený záznam v rozlišení 4K 120p – s podporou systému automatického ostření Dual Pixel CMOS AF a se záznamem zvuku. Pro ty, kdo požadují vysoké snímkové frekvence, je v režimu Super16 k dispozici i možnost 180p.

Kamera EOS C70 umožňuje filmovat ve vysokém rozlišení pro široké spektrum účelů, od dokumentární tvorby a zpravodajské práce po hudební videa a internetový obsah. Zápis probíhá na dvě karty SD ve formátu Canon XF-AVC s rozlišením 4K a 10bitovou barevnou hloubkou ve formátu 4:2:2.

Objektivy Canon RF jsou známé obrazovou kvalitou. Technologie tohoto bajonetu nabízí pokročilé možnosti pro záznam videa a je ideálním řešením pro kamery systému Canon Cinema EOS. Uživatelé kamery EOS C70 díky tomu mohou pracovat s kvalitními objektivy z neustále se rozšiřující řady RF, včetně teleobjektivů, objektivů s proměnným i pevným ohniskem, vysoce světelných objektivů a makroobjektivů.

Optimální stabilizaci obrazu zajišťuje systém Combination IS, který využívá jak optickou stabilizaci objektivů RF, tak elektronickou stabilizaci v těle kamery a podává dobré výsledky i při filmování z ruky. Rozšířená komunikace mezi objektivem a tělem kamery nabízí dodatečné funkce, například schopnost zobrazit vzdálenost objektu na LCD displeji kamery.

Mohlo by vás zajímat

Reklama