Zahoďte klíče a zamykejte dveře jen pomocí mobilního telefonu

 
Další 1 fotografie v galerii
Zámek lze zamykat a odemykat odkudkoli je zrovna potřeba / Yale
Nová generace chytrých zámků Linus Yale umožňuje ovládat zámek pomocí mobilního telefonu, otevírat ho pomocí časově omezeného PIN kódu unikátního pro každou osobu a neustále mít přehled o tom, zda je doma zamčeno.

Prostřednictvím mobilní aplikace Yale Access lze zámek zamykat a odemykat odkudkoli je zrovna potřeba, nebo si ověřit příchod dětí ze školy domů či poskytovat virtuální klíče hostům.

Chytrý zámek Linus znamená konec hledání klíčů zapadlých v kabelce nebo zapomenutých v autě. "Zcela bez zásahu do dveří a jejich stávajícího zámku se postará o možnost kdykoli zkontrolovat, zda je zamčeno, stejně jako na dálku umožní vstup rodině, přátelům nebo službám s dodávkou do domu,“ vysvětluje Michal Tichý ze společnosti ASSA ABLOY.

Instalace chytrého zámku Linus je velmi snadná a lze ji provést u všech dveří s klasickou cylindrickou vložkou. „Stačí jej namontovat z vnitřní strany dveří na současnou vložku zámku. Z vnějšku budou dveře vypadat stále stejně. Aplikace Yale Access může automaticky zamykat dveře ihned po jejich zavření, nebo po nastavené době. Při návratu domů – a zjištění přítomnosti telefonu s aplikací – se zámek zase automaticky odemkne,“ vysvětluje Michal Tichý. Pro ovládání zámku na dálku prostřednictvím internetu je nutné jej spárovat se zařízením WiFi bridge Yale Connect. 

Pro ovládání zámku prostřednictvím aplikace Yale Access je používán uživatelský účet s dvoufaktorovou autentizací. Komunikace mezi telefonem a Chytrým zámkem Linus probíhá prostřednictvím Bluetooth LE se 128bitovým AES šifrováním. V případě ztráty telefonu lze okamžitě deaktivovat všechny virtuální klíče i celý účet Yale Access. 

Zámek má pískovaný kovový povrch a je dostupný ve stříbrné a matně černé barvě. Uzamčení indikuje LED prstenec na jeho povrchu. Chytrý zámek Linus bude v prodeji již od příštího týdne, a to za 6 699 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Reklama