Elektromobil Miss R s výkonem 1000 kW má expresní start a maximální rychlost 270 kilometrů za hodinu

 
Další 1 fotografie v galerii
Proces nabíjení se stihne za neuvěřitelných pět minut / Xing Mobility
Když se řekne elektromobil, každého hned napadne Tesla. To už však dávno není pravda, poslední důkaz podává i tchajwanská společnost Xing Mobility.

Prototyp od tchajwanské společnosti Xing Mobility nazvaný Miss R, který dosáhne rychlosti až 270 kilometrů za hodinu, překonává výkonem i novou Teslu Roadster.

Novinka se sexy názvem "Miss R" má být totiž ještě rychlejší než zmíněná Tesla, a to už při startu až o desetinu sekundy, protože bude umožňovat zrychlení z 0 na 100 již za 1,8 sekundy.

Model dosáhne výkonu až 1.000 kW. Podle Royce YC Honga, zakladatele Xing Mobility, strčí Miss R auta se spalovacími motory pohodlně do kapsy, a to jak ve výkonu, tak ve schopnostech poskytnout řidiči skvělý zážitek z jízdy.

Model se ale stále ještě nachází ve fázi vývoje. Xing Mobility chystá výrobu zatím 20 kusů, které by měly být uvedeny na trh koncem letošního roku.

Za silným výkonem modelu Miss R stojí systém chlazení baterií. Motory získávají energii z akumulátorových baterií, které jsou složené jako stavebnice Lego. V každé baterii se pak nachází celkem 42 lithiových článků uložených ve speciální kapalině Novec 7200.

Díky vlastnostem použitých materiálů, jako je dobrý přenos tepla, nehořlavost a nulová toxicita, se podařilo dosáhnout tak vysokého a současně stabilního výkonu vozidla, a to navíc s mnohem menším počtem lithiových článků.

Zajímavé je také to, že Xing Mobility nevolí cestu dobíjení baterie ve voze. Naopak jde alternativnější cestou, a to rychlou výměnou baterií, takže se celý proces nabíjení stihne za neuvěřitelných pět minut.

Mohlo by vás zajímat

Reklama