Nová éra obrazové kvality a designu televizorů přichází s technologií MicroLED

 
Další 2 fotografie v galerii
V loňském roce zájem o velké televize určené pro domácnosti výrazně narostl / Samsung
Základem nové technologie MicroLED jsou samostatně svítící pixely. Nyní přichází, zatím sice pouze na korejský trh, televize Samsung 110“ MicroLED s úhlopříčkou 110 palců, neboli 280 centimetrů.

Technologii MicroLED Samsung představil již v roce 2018 v rámci systému The Wall neboli Zeď – šlo o konfigurovatelný systém nástěnných panelů pro profesionální využití, který v České republice využívá například zpravodajské studio televize CNN Prima News.

Díky nové televizi s úhlopříčkou 110” (280 cm) se MicroLED poprvé dostane i do běžných domácností. Na rozdíl od The Wall se tu nemusí nic nastavovat ani kalibrovat, zákazníci prostě vybalí televizi jako každou jinou a mohou si bez jakékoli další práce dopřát zajímavý divácký zážitek.

V loňském roce zájem o velké televize určené pro domácnosti výrazně narostl. Samsung 110“ MicroLED s mimořádně velkou úhlopříčkou nabízí divákům obraz příští generace, jaký dosud pravděpodobně nespatřili.

Základem inovativní technologie MicroLED jsou mikrometrové LED diody, díky nimž odpadá nutnost podsvícení a barevných filtrů používaných v konvenčních obrazovkách. LED diody v nové televizi produkují vlastní světlo i barvy, díky čemuž má obrazovka barevný rozsah odpovídající 100 % gamutu DCI i Adobe RGB – dokáže tedy zobrazit naprosto přesně snímky a videozáznamy pořízené nejlepšími současnými digitálními zrcadlovkami. Výsledkem je živý obraz a přesné barevné podání v rozlišení 4K.
 
Samsung 110’’ MicroLED je kromě toho vybaven výkonným procesorem, jehož kvalita plně odpovídá kvalitě obrazovky. Nový procesor Micro AI zvládá zpracovat obraz v rozlišení 4K a standardu HDR, přičemž jas i barevné podání optimalizuje pro každou scénu samostatně.
 
Další výhodou nové technologie je její trvanlivost. Mikrodiody se vyrábějí z anorganických materiálů, které vydrží opravdu dlouho – až 100 000 hodin, tedy více než deset let nepřetržitého provozu.

Díky funkci Multi View mohou uživatelé sledovat až čtyři obrazová okna, každé s úhlopříčkou 55“ (140 cm). Stejná funkce navíc umožňuje divákům k televizi připojit různá externí zařízení a zobrazit si zprávy, filmy nebo další aplikace vedle sebe na jedné velké obrazovce. Tím pádem může skupina lidí sledovat naráz více sportovních zápasů nebo hrát několik videoher současně, vše ve velkém formátu.

O zvuk se stará systém Majestic Sound System, který k prostorovému audio ve formátu 5.1 nepotřebuje externí reproduktor a sám dokáže proměnit obývací pokoj ve skutečné domácí kino. Funkce Object Tracking Sound Pro zase umí identifikovat jednotlivé objekty na obrazovce a směruje zvuk tak, že následuje akci. 

Samsung 110’’ MicroLED bude po korejském startu k dispozici během prvního čtvrtletí příštího roku po celém světě, včetně České republiky.

Mohlo by vás zajímat

Reklama