Nové Sorento držitelem titulu "Velké SUV roku 2021" díky nízké spotřebě paliva a dobré jízdní dynamice

Kia Sorento je prostorné 7místné SUV / KIA
Panel porotců časopisu "What Car?" z nabídky modelů v kategorii ‚Velká SUV‘ vybral Sorento pro jeho velmi nízkou spotřebu paliva, jízdní dynamiku, vysokou úroveň standardní výbavy a kvalitu dílenského zpracování.

Porotci soutěže "What Car?" hodnotili Sorento 1.6 T-GDi Hybrid v bohaté standardní výbavě pro britský trh, zahrnující mj. systém parkovací kamery, inteligentní ukazatel rychlostních limitů nebo asistent ochrany před čelní srážkou s rozpoznáváním chodců, cyklistů a odbočování napříč křižovatkou.

Vítězství modelu Sorento komentuje Steve Huntingford, redaktor magazínu What Car?: „Hybridní technologie modelu Sorento spojuje dobrou spotřebu za reálných podmínek se srovnatelně nízkými emisemi CO2 a nabízí i pohodlnou jízdu a přesné řízení. Když k tomu přidáme prémiově zpracovaný a dobře vybavený interiér, vysokou polohu za volantem, na kterou by mohli žárlit i řidiči nákladních automobilů, nebo sedmiletou záruku Kia, můžeme Sorento označit za mimořádně všestranné.“

Nové Sorento se v Evropě prodává pouze krátce, přesto se již dokázalo etablovat coby důležitý představitel modelové nabídky Kia, který ve Velké Británii dále získal titul "Auto roku 2021" magazínu Carbuyer.

Zbrusu nové Sorento se již prodává prostřednictvím sítě evropských prodejců Kia vč. možnosti volit z různých pohonů (v závislosti na konkrétním trhu) – hybridního, naftového a plug-in hybridního. Na všechna provedení prodávaná v Evropě se standardně vztahuje sedmiletá záruka Kia s omezením na 150 tis. kilometrů.

 

Mohlo by vás zajímat

Reklama