Chytré hodinky Galaxy Watch zvládnou od března změřit krevní tlak i EKG

Vysoký krevní tlak bývá obvyklým projevem onemocnění mozku, ledvin či srdce / Samsung
Praktickou aplikaci Samsung Health Monitor, umožňující monitoring zdravotního stavu a dosahování nejrůznějších cílů spojených s fitness a wellness, mohou využívat majitelé chytrých hodinek Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2.

V Čechách a na Slovensku budou uvedené funkce dostupné v průběhu března 2021 v závislosti na rychlosti a výsledku registrace kompatibilních zařízení jako zdravotnického prostředku.

Vysoký krevní tlak bývá obvyklým projevem onemocnění mozku, ledvin či srdce. V případě zanedbání může vést k srdečnímu selhání či jiným kardiovaskulárním problémům. Díky chytrým hodinkám Samsung Galaxy lze ovšem krevní tlak měřit prostřednictvím aplikace Samsung Health Monitor, takže si uživatelé mohou udělat přesnější obrázek o svém zdravotním stavu a kvalifikovaněji rozhodovat o svých potřebách.

Po kalibraci hodinek Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2 pomocí tradiční tlakoměru s manžetou lze jednoduše klepnout na příkaz Měřit a přístroj změří krevní tlak kdykoli a za jakýchkoli okolností. Tlak se měří pomocí analýzy pulsu, který snímají senzory na hodinkách. Program analyzuje poměr kalibrované hodnoty a změny tlaku a z toho odvodí stávající hodnotu tlaku.

Podle odhadů trpí zhruba 33,5 milionu lidí po celém světě fibrilací síní, což je běžná forma poruchy srdečního rytmu. Fibrilace síní je častou příčinou srdečních problémů, k nimž patří krevní sraženiny, srdeční selhání či infarkt.
 
EKG neboli elektrokardiogram se měří pomocí analýzy srdeční činnosti senzorem na hodinkách Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2. Stačí se pohodlně usadit, otevřít v telefonu Galaxy aplikaci Samsung Health Monitor a ujistit se, že vám hodinky sedí pevně na zápěstí.

Pak si položte předloktí na rovný povrch a špičkou prstu druhé ruky zlehka přitiskněte horní tlačítko na hodinkách na dobu 30 vteřin. Aplikace změří vaši srdeční činnost a rytmus a zařadí ho buď do kategorie sinusoidy (běžný, pravidelný tlukot srdce) nebo do kategorie fibrilace, pokud srdce tluče nepravidelně.

K měření krevního tlaku nebo EKG je zapotřebí aplikace Samsung Health Monitor nainstalovaná jak v chytrých hodinkách Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2, tak i v telefonu řady Samsung Galaxy. Aplikace Samsung Health Monitor se instaluje automaticky, když si uživatelé své hodinky Galaxy aktualizují na nejnovější verzi prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable.

Mohlo by vás zajímat

Reklama