Konstrukční zázrak: Nejvyšší dřevěný mrakodrap bude mít 70. patro se zahradou ve výšce 350 metrů

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Na střeše nebudou chybět zahrada, balkóny s převislou zelení ani vodopády / Nikkei
To, že nejsou japonští architekti žádná ořezávátka nám dokazují už tím, že žijí a pracují na jednom z nejvíce zemětřesením postižených místech světa – v Japonsku.

Právě odhalený projekt ale bude něčím zcela unikátní – nebude prakticky z ničeho jiného, nežli ze dřeva! Tento 350 metrů vysoký zázrak by měl nabídnout vše, na co jsme zvyklí od standardního mrakodrapu – obchody, domovy, kanceláře i hotel. A stane se pak mimochodem nejvyšší budovou Japonska.

Celá stavba bude umístěna v centrálním Tokiu a bude stát 5,9 miliard USD a jejím cílem bude začít pozvolna proměňovat toto město v zastánce podobných eko-projektů, takže se časem změní "z kamene zase na les".

Pod design jeho struktury se podepsal místní architekt jménem Nikken Sikei a konstruovat jej bude firma Forestry ze Sumitomo Group, jinak jeden z největších japonských obchodních konglomerátů.

Projektu se zatím říká „W350" (podle výšky budovy) a není zatím jisté, jaké dřevo (respektive jejich kombinace) budou na stavbu použity. Věž bude mít 70 podlaží a kromě dřeva zde najdeme i základní ocelovou konstrukci, ale dřevo tu bude jako materiál z 90 %.

Na střeše prý nebude chybět zahrada, balkóny s převislou zelení, rozsáhlé prázdné promenádní prostory osvětlované jen sluncem a různé vodní specialitky (hádáme to na nějaké ty vodopády).

Doposud vlastní prestižní titul nejvyšší mrakodrap primárně ze dřeva 53 metrů vysoká věž pro ubytování studentů na University of British Columbia ve Vancouveru v Kanadě. Navýšit svůj projekt šestkrát tedy rozhodně bude ambiciózní cíl.

Letos by se též měla otevřít další podobná stavba ve Vídni tvořená ze 76 % ze dřeva, vysoká 84 metrů a bude mít 24 pater. Tedy nic, z čeho by Japonsko mělo mít strach.

Mohlo by vás zajímat

Reklama