Zpráva za všechny peníze. Smskou můžete sestřelit iPhone, iPad nebo Mac vašeho kolegy

 
Další 4 fotografie v galerii
Smrtící znak pochází z jazyka Telugu / Apple
Apple se poslední dobou v některých záležitostech prostě nedaří. Nejdříve aféra okolo akumulátorů, pak nefungujících iPhonů X a nyní se na tuto společnost řítí další zkáza – tentokrát ale v podobě „textové bomby", aneb zprávy, co umí „sestřelit" jak iPhony, tak iPady a Macy.

K tomu všemu stačí jen použít znak z jazyka, který se používá v Indii. Když zprávu otevřete, tak se vám zhroutí iOS Springboard, systémová aplikace, co spravuje domácí Home obrazovku. Pokud jde o Apple gadgety, tak jsou to všechny s iOS 11.2.5 nebo macOS, u kterých zabraňuje dostat se k iMessages. A nejen tam – zaříznut je přístup i k alternativám jako jsou WhatsApp, Facebook Messenger, Outlook for iOS a Gmail.

Zpráva o daném bugu se vůbec poprvé objevila na italském blogu Mobile World, a podle všeho určitě nejde o nějaký před-aprílový hoax.

Smrtící znak pochází mimochodem z jazyka Telugu, jímž v Indii mluví asi tak 70 milionů lidí. Když aplikace selže v tom, nahrát onen znak, uživatelé se mohou ocitnout snadno ve smrtící spirále restartů.

Jediný způsob, jak se s věcí porvat, je nechat někoho poslat vám novou zprávu a smazat thread se znakem. Když se znak vloží do aplikace a pokusí se ji zobrazit, tak daná aplikace spadne a bude padat kdykoliv ji spustíte, ještě horší je to ale tehdy, když se objeví znak v notifikaci, jelikož to celý Springboard zablokuje. Pak už jen nezbývá než doufat, že se vám podaří systém restartovat a neskončí v bootovací smyčce.

Apple potvrdil, že již pracuje na opravě, jež bude pro zákazníky dostupná dříve, nežli až v další mini-verzi iOS (11.3) plánované na jaro.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama